Zaktualizuj Macbooka do macOS Big Sur 11.2.1

Apple wydało macOS Big Sur 11.2.1 z poprawką problemów związaną z ładowaniem niektórych modeli MacBooka Pro.

macOS BigSur 11.2.1 - aktualizacja systemu

Uaktualnienie macOS Big Sur 11.2.1 rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać ładowanie baterii niektórych modeli MacBooka Pro z 2016 i 2017 roku. Nowa wersja jest dostępna dla użytkowników Macbooków w trybie ręcznej aktualizacji. Aby ją zainstalować należy przejść do Preferencji systemowych, a następnie wybierając Uaktualnienia. Zostanie również automatycznie zainstalowana na urządzeniach użytkowników, którzy włączyli opcje automatycznej instalacji.

Apple wydało tę aktualizację tydzień po głównej aktualizacji systemu macOS Big Sur 11.2, a numeracja wersji wskazuje, że jest to głównie naprawa błędów i wydajności systemu.

Główną pozycją w informacji o wydaniu tej aktualizacji jest to, że zawiera uaktualnienie macOS Big Sur 11.2.1 rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać ładowanie baterii niektórych modeli MacBooka Pro z 2016 i 2017 roku. Niektórzy użytkownicy twierdzili, że ich MacBook Pro nie ładował baterii, co prawdopodobnie naprawi ta aktualizacja.

Apple już testuje wersję beta systemu macOS Big Sur 11.3, kolejnej głównej aktualizacji systemu operacyjnego dla komputerów Mac.

źródło: Apple