macOS Big Sur 11.2 już dostępny do pobrania

Firma Apple wydała aktualizację systemu macOS Big Sur 11.2, która rozwiązuje między innymi problemy z działaniem Bluetootha na komputerach Mac z procesorem M1.

macOS Big Sur 11.2

Użytkownicy, którzy mogą zaktualizować system operacyjny macOS do najnowszej wersji 11.2 na swoich komputerach Mac lub MacBookach, mogą zaczekać na automatyczną aktualizację w nocy lub otworzyć aplikację Preferencje systemowe i wybrać Uaktualnienie. Aktualizacja pojawia się wraz z iOS 14.4/iPadOS 14.4, który koncentruje się na poprawkach błędów i drobnych aktualizacjach funkcji. Ostatnia wersja systemu macOS Big Sur 11.1 była wydana w połowie grudnia zeszłego roku.

Najnowsza wersja systemu rozwiązuje problem zgłaszany przez użytkowników, których urządzenia Bluetooth odłączały się od komputerów Mac z procesorem M1. Problem dotyczył urządzeń peryferyjnych, takich jak myszy i klawiatury, a nawet słuchawki AirPods.

Pierwsza i druga beta systemu nie zawierały szczegółowych informacji o wydaniu i wydawały się zawierać różne poprawki błędów.

Uaktualnienie macOS Big Sur 11.2 – lista zmian

Uaktualnienie systemu macOS Big Sur 11.2

Uaktualnienie macOS Big Sur 11.2 poprawia niezawodność Bluetooth i zawiera poprawki błędów, które mogły powodować następujące problemy:

  • wyświetlanie czarnego ekranu na monitorach zewnętrznych podłączonych do Maca mini (M1, z 2020 roku) przy użyciu przejściówki z HDMI na DVI,
  • utrata edycji zdjęć w formacie Apple ProRAW dokonanych w aplikacji Zdjęcia,
  • wyłączanie iCloud Drive po wyłączeniu opcji przechowywania folderów Biurko i Dokumenty na iCloud Drive,
  • brak dostępu do preferencji systemowych mimo podania hasła administratora,
  • brak możliwości wyświetlenia panelu emoji i symboli przez naciśnięcie klawisza globu.

Dostępność niektórych funkcji może zależeć od regionu lub modelu urządzenia Apple.

źródło: Apple Polska