TOP 10 najlepiej sprzedających się smartfonów 5G (10/2020)

iPhone 12 i i 12 Pro są najlepiej sprzedającymi się smartfonami 5G na świecie – w ciągu zaledwie 2 tygodni od wprowadzenia na rynek.

TOP 10 smartfonów obsługujących sieć 5G na świecie pod względem sprzedaży w październiku 2020 roku

W nowym raporcie opublikowany przez Counterpoint Research stwierdzono, że iPhone 12 był najlepiej sprzedającym się smartfonem 5G na świecie w październiku 2020 roku, pomimo opóźnionej premiery. Chociaż iPhone 12 był sprzedawany tylko przez dwa tygodnie w październiku, nadal był w stanie utrzymać się na szczycie rankingów. Dzięki dwutygodniowej sprzedaży iPhone 12 stał się siódmym najlepiej sprzedającym się urządzeniem 5G sprzedawanym od stycznia do października 2020 r. iPhone 12 Pro był drugim najlepiej sprzedającym się smartfonem 5G, a następnie Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G. Łącznie ‌iPhone 12‌ i 12 Pro zdobyły prawie jedną czwartą całkowitej sprzedaży smartfonów 5G w październiku.

Firma Counterpoint przypisuje szereg czynników, które przyczyniły się do gwałtownego sukcesu iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro w porównaniu z innymi istniejącymi urządzeniami obsługującymi sieć 5G. Wzrost był również spowodowany silnymi promocjami operatorów w Stanach Zjednoczonych, które stanowiły ponad jedną trzecią sprzedaży „dwunastek” w tym miesiącu. W porównaniu z większością innych urządzeń 5G, iPhone ma szerszy zasięg rynkowy i jest dostępny w ponad 140 krajach.

Najnowsze iPhone’y dały „bardzo potrzebny” impuls rynkowi smartfonów 5G, który w październiku osiągnął najwyższy w historii udział 24% w globalnej sprzedaży smartfonów.

Sprzedaż iPhone’ów 12 ponad dwukrotnie zwiększyła penetrację smartfonów obsługujących mmWave z 5% we wrześniu do 12% w październiku. Counterpoint podkreśla, jak może to wpłynąć na branżę telekomunikacyjną i spekuluje, że może to ułatwić firmie Apple w przyszłości wejście w inne sektory, takie jak rozszerzona (AR) i wirtualna rzeczywistość (VR).

Jest to ważne, ponieważ zachęca operatorów do szybkiego wdrażania infrastruktury mmWave. Wysoka przepustowość i niskie opóźnienia zapewniane przez mmWave pomogą uwolnić prawdziwy potencjał 5G. Po zainstalowaniu sieci i urządzeń mmWave Apple stworzyłoby solidną podstawę do wykorzystania mocy mmWave w segmentach takich jak AR oraz VR.

Firma Counterpoint spodziewa się, że popyt na telefony z serii „iPhone 12” utrzyma się na wysokim poziomie do czwartego kwartału 2020 roku, zwłaszcza w okresie świątecznym. Późna premiera urządzeń prawdopodobnie wypchnie sprzedaż na kolejne miesiące, tym samym utrzymując dynamikę sprzedaży do początku 2021 roku.

źródło: Counterpoint | MacRumors