Facebook dociera do 3,2 mld ludzi każdego miesiąca

Z serwisów społecznościowych i komunikatorów mobilnych należących do Facebooka każdego miesiąca korzysta ponad 3,2 miliarda ludzi na całym świecie.

W całej swojej rodzinie aplikacji Facebook ma obecnie ponad trzy miliardy „aktywnych użytkowników miesięcznie”, które definiowane są jako „zarejestrowany i zalogowany użytkownik Facebooka, Instagrama, Messengera i/lub WhatsAppa, który odwiedził przynajmniej jedną z nich za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne, przeglądarki internetowej lub mobilnej w ciągu ostatnich 30 dni od daty pomiaru”.

Chociaż Facebook zaczął raportować te dane w 2019 roku, nie udostępnił publicznie nowych danych dotyczących liczby użytkowników Messengera lub Instagrama odpowiednio od 2017 i 2018 roku.

Poniższy wykres przedstawia najnowsze dostępne informacje na temat liczby osób korzystających z każdego z narzędzi społecznościowych/komunikatorów Facebooka, przy czym główna platforma firmy pozostaje niekwestionowanym numerem jeden pod względem liczby aktywnych użytkowników miesięcznie.

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników serwisów i komunikatorów należących do Facebooka.

źródło: Statista