Rossmann GO – zakupy całkowicie przez aplikację w sklepach Rossmanna!

Od 1 grudnia 2020 roku w sklepach stacjonarnych Rossmann sam zrobisz zakupy, bez kolejki do kasy – sam skanujesz i płacisz apką i wychodzisz z zakupami.

Rossmann GO - zakupy w sklepach Rossmanna całkowicie przez aplikację

Funkcja Rossmann GO w najnowszej wersji aplikacji mobilnej sieci drogerii to coś, co powinno funkcjonować we wszystkich sklepach, nie tylko w czasie pandemii. Nowe rozwiązanie całkowicie eliminuje potrzebe stania w kolejce do kasy – także tej samoobsługowej! W skrócie: zdejmujesz produkt z półki, skanujesz telefonem, pakujesz w to, co ci wygodnie, płacisz online i… wychodzisz. Proste, przyjemne, i bezpieczne rozwiązanie Rossmann GO, w aplikacji Rossmann PL, które powinny wdrożyć wszystkie duże sklepy!

Czym jest Rossmann GO?

Jest to całkowicie nowy sposób robienia zakupów na polskim rynku w drogeriach sieciówki. Umożliwia on skanowanie produktów za pomocą aplikacji na smartfona i płacenie przy użyciu płatności mobilnych, bez konieczności podchodzenia do kasy.

Takie rozwiązanie nie jest nowością na świecie i funkcjonuje w całkowicie samoobsługowych sklepach. Jako pierwszy zaczął testować je Amazon w 2016 roku. Teraz po raz pierwszy w Polsce można korzystać z niego na masową skalę we wszystkich z 1500 drogerii Rossmanna w Polsce.

Warto zaznaczyć, że aplikacja mobilna Rossmann PL jest najpopularniejsza apką zakupową w Polsce, z której korzysta ponad 7 mln użytkowników!

Jak korzystać z Rossmann GO?

Nowa forma robienia zakupów przy użyciu Rossmann GO jest, drugim sposobem – po zakupach online – który jest prosty i bezpieczniejszy, niż tradycyjne skanowanie przy kasie.

Jak korzystać i robić zakupy za pomocą Rossmann GO?
Jak korzystać i robić zakupy za pomocą Rossmann GO?

Aby zrobić zakupy całkowicie przez aplikację w sklepie stacjonarnym Rossmanna, należy:

  1. Zainstalować najnowszą wersję aplikacji mobilnej Rossmann PL (linki znajdziesz na dole tego wpisu). Jeżeli posiadasz już apkę, upewnij się, że została zaktualizowana.
  2. W sklepie stacjonarnym uruchamiasz apkę, zezwalasz jej na dostęp do lokalizacji lub skanujesz kod sklepu (dostępny przy kasach i produktach w danym sklepie), aby system wiedział, w którym sklepie robisz zakupy – jest to istotne ze względu na dostępność towarów i monitorowanie łańcucha dostaw.
  3. Zezwalasz aplikacji na dostęp do aparatu, aby skanować kody produktów.
  4. Skanujesz produkty skanerem z aplikacji Rossmann PL i wkładasz do swojej torby, kieszeni – do czego chcesz.
  5. Rabaty i punkty Klubu Rossmanna zostaną dodane automatycznie w aplikacji podczas końcowej płatności.
  6. Płacisz online za pomocą BLIKA, Google Pay, Apple Pay lub szybkiego przelewu. Możesz też podejść do tradycyjnej kasy lub samoobsługowej i podać tylko kod kreskowy, który pojawi się na ekranie smartfona – nie ma potrzeby ponownego skanowania produktów. Każda płatność musi być wykonana na terenie sklepu!
  7. Wychodzisz ze sklepu!

Mam wrażenie, że ta forma robienia zakupów w Rossmannie przypadnie większości z 7 mln użytkowników aplikaji. Jest to najprzyjemniejsza forma robienia zakupów – bez stania w kolejkach, przekładania z koszyka do plecaka lub torby.

źródło: Rossmann Polska