Pomóż przyrodzie rozwiązując łamigłówki w „Nature Matters”

Melancholijna gra „Nature Matters” to łamigłówka poruszająca ważne kwestie związane z ekologią.

Nature Matters

Wcielasz się w ducha małej roślinki starającego się odnaleźć chłopca, który wcześniej się nią zajmował. Twoim zadaniem jest przeciągnięcie palcem po wszystkich polach znajdujących się na planszy, by wyhodować na nich piękne rośliny. Krajobraz, który tworzysz, wygląda uroczo i przypomina małe dzieło sztuki. Rozwiązując łamigłówki w Nature Matters, nauczysz się bardziej doceniać piękno otaczającego świata.

Wyzwanie polega na tym, że nie możesz ponownie przesunąć palcem po raz już dotkniętym polu. Musisz więc dokładnie planować ruchy, zwłaszcza kiedy w łamigłówce pojawiają się nowe elementy.

W grze trafisz między innymi na punkty teleportacji, klucze otwierające nowe trasy oraz pola, przez które trzeba przejść dwukrotnie. Wszystko to sprawia, że Nature Mattersnaprawdę zmusza do wytężenia umysłu. Na szczęście gra oferuje system podpowiedzi, a każdy poziom możesz do woli rozpoczynać od nowa.

Nature Matters kryje w sobie również ważny przekaz. Grając na planszach ukazujących cztery pory roku, nie tylko nabierzesz sympatii do tego pięknego świata i jego mieszkańców, ale również nauczysz się bardziej doceniać znaczenie przyrody.

źródło: App Store Polska