OPPO Reno4 Z 5G także w sprzedaży w Polsce

Do sprzedaży w Polsce trafił OPPO Reno4 Z 5G – smartfon w pełni obsługujący 5G w obu trybach, oferujący ultrawysoką częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz i mocną konfigurację sprzętową.

OPPO Reno4 Z 5G

Nowy model smartfona Reno4 Z 5G stanowi kolejną, świetną propozycję OPPO dla osób, które chcą wkroczyć w erę błyskawicznego transferu sieci piątej generacji. Charakterystyczna dla serii Reno dbałość o kompleksowe zaspokajanie potrzeb użytkowników widoczna jest także w tym nowym przedstawicielu, reprezentującym średnią półkę cenową. Oprócz pełnej obsługi sieci piątej generacji mamy, standardowo już dla OPPO, doskonałą jakość wykonania, świetne wzornictwo oraz zapas mocy obliczeniowej. Wraz z bogatymi możliwościami fotograficznymi, które uzyskujemy dzięki podwójnemu aparatowi przedniemu oraz ultraszerokokątnemu poczwórnemu aparatowi tylnemu 48 MP, stanowi to więcej niż wystarczający zestaw do pracy i rozrywki.

Niezmierzona moc dzięki wsparciu dwóch trybów 5G

Dwa tryby 5G (SA i NSA) w OPPO Reno4 Z 5G, wspierane przez ośmiordzeniowy procesor stworzony w procesie 7 nm, gwarantują użytkownikom potężną moc. Taki zestaw komponentów pozwoli zarówno na cieszenie się znakomitą, błyskawiczną łącznością, jak i wyjątkowo płynną obsługę multimediów, funkcji fotograficznych oraz świetne działanie AI. Moduł charakteryzuje się przy tym wysokim poziomem energooszczędności. Obsługiwane tryby 5G SA i 5G NSA dostosowane są do najpopularniejszych częstotliwości sieci, wszystkich działających w Polsce.

Procesor MediaTek Dimensity 800 łączy cztery mocne rdzenie ARM Cortex-A76 działające z częstotliwością do 2 GHz z czterema energooszczędnymi rdzeniami ARM Cortex-A55 także o taktowaniu do 2 GHz. Dzięki większej liczbie mocniejszych rdzeni, gry, które stawiają wysokie wymagania urządzeniu podczas ich uruchamiania, będą działały szybciej oraz z udoskonaloną wydajnością obsługi wielu wątków. Wszystko to sprawia, że architektura serii Dimensity 800 stanowi zupełnie nową jakość.

Przyciągający wzrok wyświetlacz 120 Hz z certyfikatem Rheinland TUV

Jednym z największych atutów Reno4 Z 5G jest niewątpliwie ekran w rozmiarze 6.57 cala, który aż w 90,4% wypełnia front urządzenia. Wyświetlacz obsługuje rozdzielczość 2400 x 1080, a zagęszczenie pikseli wynosi 401 PPI. Nie sposób nie wspomnieć tu jednak o absolutnie topowej częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz, którą cieszyć się mogli dotąd głównie posiadacze niektórych flagowców. Taka prędkość bardzo silnie wpływa na odbiór animacji czy gier, zamieniając je w spektakl perfekcyjnej płynności, którą można podziwiać w dowolnym momencie.

Korzystanie z ekranu OPPO Reno4 Z 5G jest przy tym niezwykle komfortowe za sprawą funkcji redukcji światła niebieskiego, potwierdzonej certyfikatem TUV Rheinland. Wystarczy włączyć tryb ochrony oczu, by współczynnik filtrowania światła niebieskiego sięgnął powyżej 58%, chroniąc tym samym wzrok użytkownika.

Przyciągające uwagę wzornictwo dla zaakcentowania własnego stylu

Klasycznie już dla OPPO, wyjątkowych doświadczeń estetycznych dostarcza konstrukcja urządzenia. Smukła, 8,1 mm-owa obudowa i zakrzywione krawędzie 2,5D po obu stronach wprowadzają natomiast skojarzenia z prostotą, a co więcej – stanowią ciekawy atrybut modelu, wyróżniający go spośród innych smartfonów. Efekt wizualny uzupełnia gradient obudowy o niesamowitej głębi otrzymanej w wyniku autorskiego procesu OPPO.
Smartfon został wyposażony w czytnik linii papilarnych umieszczony z boku, który jest zintegrowany z przyciskiem zasilania. Zaprojektowano go tak, aby pozostawał wyjątkowo wygodny w obsłudze, zapewniając możliwość szybkiego działania i pewnego chwytu urządzenia.

Urzekające selfie dzięki podwójnemu aparatowi przedniemu

Marka OPPO nie od dziś znana jest z wyjątkowo dopracowanych funkcji portretowych w swoich aparatach. Nie inaczej jest w przypadku OPPO Reno4 Z 5G. Wykorzystuje on dwa obiektywy w przednim aparacie – główny 16 MP i 2-megapikselowy do pomiaru głębi ostrości. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu rozmycia na poziomie sprzętowym, za co odpowiada pomocniczy obiektyw. Taka fotografia pozwala na wyraźne oddanie detali oraz zachowanie naturalnie wyglądających przejść w efekcie bokeh.

Równie znakomite rezultaty użytkownicy otrzymają, wybierając tryb nocny. Umożliwia on wykonanie wyraźnych autoportretów pełnych szczegółów nawet w słabym świetle. Jednocześnie pozwala on na szybką i łatwą korektę ewentualnych niedoskonałości za sprawą funkcji korekcji obrazu oraz zachowanie balansu w oświetleniu poszczególnych części kadru.
Funkcja korekcji obrazu obsługuje algorytmy upiększania twarzy w oparciu o pochodzenie etniczne i karnację. Dzięki temu skóra i kontury twarzy prezentują się zawsze korzystnie i bardzo naturalnie.

Poczuj swobodę wyrażania siebie z poczwórnym aparatem ultraszerokokątnym 48 MP

OPPO Reno4 Z 5G w zestawie czterech tylnych obiektywów łączy szereg modnych, zaawansowanych funkcjonalności. Na aparat składają się obiektyw główny 48 MP, szerokokątny obiektyw 8 MP, obiektyw monochromatyczny 2 MP do portretów vintage i czarno-biały obiektyw portretowy 2 MP.

Urządzenie zostało wyposażone w czujnik OV48B, oferujący szerszy zakres dynamiczny, dzięki czemu zdjęcia zachowują szczegółowość nawet w słabym oświetleniu. Zastosowana technologia łączenia pikseli pozwala na uzyskanie większej czułości na światło, a w rezultacie wierniej oddanych szczegółów obrazu, również w zaciemnionym miejscu.

Obiektyw ultraszerokokątny 8 MP o kącie 119° poszerza pole widzenia na zdjęciach i zapewnia więcej możliwości kompozycyjnych. Dodatkowo obsługuje on funkcję optymalizacji zniekształceń szerokokątnych.
Obiektyw monochromatyczny 2 MP do portretów w stylu vintage i czarno-biały obiektyw portretowy 2 MP pozwalają na stworzenie oldschoolowego efektu wyblakłego filmu, aby nadać nagraniom niezwykłego charakteru retro. To zarazem więcej możliwości tworzenia interesujących, stylowych zdjęć.

OPPO Reno4 Z 5G

Bardzo przydatną funkcjonalnością jest również tryb Ultraciemny, który włącza się, gdy użytkownik znajduje się w miejscu, w którym gołym okiem trudno wyraźnie zobaczyć dany obiekt (jasność otoczenia na poziomie 0-1 luksów). Specjalny algorytm umożliwia wówczas zoptymalizowanie ujęcia tak, by było ono jasne i wyraźne.

Warto także podkreślić, że OPPO Reno4 Z 5G został zaprojektowany jako telefon do nagrywania wideo w ruchu oraz sprawnej edycji filmów. Dzięki temu świetnie sprawdzi się on jako narzędzie do vlogowania czy mediów społecznościowych. Możliwości są zresztą bardzo szerokie. Od wideo HD 4K przy 30 kl./s, po wideo w zwolnionym tempie 1080 P 120 kl./s.

Dodatkowo jakość filmów poprawia funkcja ultrastabilizacji wideo, zapobiegająca niewyraźnym, trzęsącym się kadrom. Na nowy poziom wznosi je opcja rozmycia tła w nagraniach, jak również tryb kinowy, oferujący 10 stylów, które umożliwiają podgląd w czasie rzeczywistym, a także zmianę tekstur wideo jednym dotknięciem. Z takim repertuarem każde wideo może stać się dziełem krótkometrażowym! Zwłaszcza przy wsparciu aplikacji Soloop do edycji filmów, która pomaga użytkownikom w realizacji najbardziej śmiałych i pomysłowych wizji.

Potężna moc, znakomita wydajność

OPPO Reno4 Z 5G został wyposażony w dużą pamięć 8 GB RAM i 128 GB ROM, by zapewnić wygodę użytkowania posiadaczom modelu. Taka specyfikacja gwarantuje zarazem szybkie i płynne działanie urządzenia. Pamięć LPDDR4X 8 GB eliminuje dodatkowo ryzyko opóźnień. UFS 2.1 wpływa z kolei na większą wydajność ciągłego odczytu. Ponadto opcja Hyper Boost skutecznie poprawia wydajność smartfona na poziomie systemu. Wszystkie te rozwiązania, wraz z optymalizacją klatkowania w grach, umożliwią przeżycie niezwykłych sesji gamingowych.

Dużym wsparciem dla systemu jest także bateria 4000 mAh razem z technologią szybkiego ładowania 18 W oraz opcją ładowania zwrotnego. Dzięki tym funkcjonalnościom urządzenie jest kompletne i niezawodne.
Komfortową obsługę ułatwia również autorski system OPPO ColorOS 7.1, bazujący na Androidzie 10. Został on zaprojektowany tak, by zapewniać najwyższy poziom estetyki i najlepsze wrażenia z użytkowania. Dodatkowo ma on na pokładzie wiele praktycznych funkcjonalności. Tryb profili wielu użytkowników pozwala oddzielić pracę od życia prywatnego, natomiast przycisk szybkiego powrotu pomaga ustalać priorytety i efektywnie organizować wykonanie poszczególnych zadań, znacznie ułatwiając codzienne funkcjonowanie.

Dostępność na rynku

OPPO Reno4 Z 5G został wyceniony na 1799 zł. Będzie on dostępny od dziś, 15 października 2020 w dwóch wariantach kolorystycznych: stalowym niebieskim i białym.

W pierwszej kolejności urządzenie trafi do oferty MediaMarktu, Euro RTV AGD i Media Expertu, jak również do portfolio operatorów – T-Mobile i Playa. W kolejnych tygodniach pojawią się także w cennikach sieci Plus i Orange.

źródło: OPPO Polska