Układ okresowy pierwiastków z Pokémonami

Choć tabela jest leciwa, doskonale uwzględnienia rodzaje pierwiastków w połączeniu z Pokémonami z generacji od 1 do 7.

Układ okresowy pierwiastków z Pokemonami

Od jakiegoś czasu w sieci można trafić na różne wersje układu okresowego pierwiastków z Pokémonami. Ten przedstawiony poniżej jest w w dużej mierze inspirowany wersją Kuinali opublikowanym serwisie Deviant Art. Stworzył go użytkownik Reddita u/UsernameFodder i udostępnił w dużej rozdzielczości w serwisie igmur. Prawdopodobnie istnieje również wiele innych wersji takich tabel, niektóre lepsze od innych. Chociaż wiele z nich może wyglądać ładnie, wszystkie z nich w taki czy inny sposób były dla niego rozczarowujące, więc stworzył własny układ okresowy ze stworkami, dodając kilka interesujących ulepszeń.

Zaktualizował ze względu na stosunkowo niedawne nazewnictwo wszystkie elementów do 118, w celu uwzględnienia Pokémonów z generacji od 1 do 7. Tabela zawiera pierwiastek 137, popularnie nazwany FyFeynmanium oraz 154 MeMeganium, którego umiejscowienie oparte jest na modelu Fricke. Są oczywiście odpowiednie oznaczenia dla ciało stałego, cieczy, gazów i stanów skupienia nieznanych. Istnieje również podział na metale alkaliczne, metale ziem alkalicznych, lantanowce, aktynowce, metale przejściowe, metale bloku p, półmetale, niemetale, halogeny, gazy szlachetne, właściwości nieznane.

Poniższy układ okresowy możesz pobrać w rozdzielczości Full HD (5760 x 3600 px) i na przykład wydrukować sobie go jako plakat! W tabeli przestrzegana jest konwencja nazewnictwa ACS (numeracja grup według Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego), za co twórca przeprasza zwolenników IUPAC (numeracji grup według Międzynarodowej Unii Chemii Czystej i Stosowanej).

Na liście znajduje się powiązanie między (prawie) wszystkimi symbolami chemicznymi i odpowiadającymi im Pokémonami, tj. Symbole i Pokémony mają wspólną literę początkową i drugą literę, jeśli ma to zastosowanie. Są frustrujące tylko dwa elementy w całym układzie okresowym, których symbole nie odpowiadają żadnemu istniejącemu Pokémonowi…

Pokemony – układ okresowy pierwiastków

Wybór Pokémonów obejmuje co najwyżej JEDNEGO Pokémona z każdej linii ewolucyjnej, ponieważ autor lubi różnorodniść. Wybór 120 Pokémonów bardzo dokładnie odzwierciedla względną liczbę Pokémonów wprowadzonych w każdym pokoleniu. Niektóre z wybranych Pokémonów odzwierciedlają właściwości odpowiadającym im elementów oraz aktualne trendy w układzie okresowym.

źródło: Reddit