Aplikacja mobilna Xbox (Beta) już dostępna na urządzenia z Anroidem

Xbox zaprezentował nową aplikację mobilną Xbox (Beta) oraz zestaw akcesoriów, które będą dostępne już od 10 listopada.

Xbox app (beta)

Nowa aplikacja mobilna Xbox dostępna jest już teraz w wersji beta na urządzenia z systemem Android. Appka pozwoli użytkownikom na stały kontakt ze znajomymi, ułatwi dostęp do gier i rozgrywki, zarówno w domu jak i w miejskim zgiełku, niezależnie od urządzenia z jakiego korzystają. Rozwiązania te są kolejnym krokiem zapewniającym graczom spójne doświadczenia z gry w ekosystemie Xbox.

Dzięki nowej aplikacji Xbox (beta) możesz być w kontakcie ze znajomymi i połączyć się ze swoją konsolą na telefonie lub tablecie, gdziekolwiek jesteś.

Możesz łatwo udostępniać klipy z gier i zrzuty ekranu ze swojej konsoli w ulubionych sieciach społecznościowych i platformach dla graczy. Dzięki rozmowom głosowym i tekstowym zawsze będziesz w kontakcie ze znajomymi i z grupami, nawet jeśli Twoi znajomi korzystają z konsoli czy komputera. Możesz otrzymywać powiadomienia o nowych zaproszeniach do gier, wiadomościach i nie tylko.

Oprócz tego możesz przesyłać strumieniowo gry z konsoli na telefon. Darmowa aplikacja Xbox to najlepszy sposób, żeby być na bieżąco w świecie gier.

  • Z łatwością udostępniaj zrzuty ekranu i klipy z gier w ulubionych sieciach społecznościowych.
  • Rozmawiaj ze znajomymi na konsoli lub na komputerze dzięki zintegrowanym rozmowom głosowym i tekstowym.
  • Przesyłaj strumieniowo gry z konsoli na telefon¹.
  • Otrzymuj powiadomienia o nowych zaproszeniach do gier, wiadomościach w czacie w grupie i nie tylko.

¹ Wymaga obsługiwanych telefonów lub tabletów (mogą być naliczane opłaty za przesyłanie danych komórkowych) i obsługiwanego kontrolera Bluetooth, z obsługiwanymi grami. Konsola Xbox One lub Xbox Series X musi być włączona lub w trybie Instant-on. Dowiedz się więcej na xbox.com/mobile-app. Gra online dla wielu graczy (w tym gra zdalna na konsoli Xbox) wymaga subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub Xbox Live Gold, sprzedawanej oddzielnie. 

Nowe akcesoria

Do wcześniej zaprezentowanych kontrolerów bezprzewodowych Carbon Black i Robot White dołącza nowy Shock Blue Xbox Wireless Controller w żywym niebieskim odcieniu.

Dla graczy korzystających z pecetów, rozszerzono pakiet kontrolerów na tę platformę o wariant bezprzewodowy. Zaprezentowano również nowe rozwiązanie ładowania padów – akumulator do konsoli Xbox + USB-C – pozwalające na ładowanie podczas rozgrywki. Nowe bezprzewodowe kontrolery dostępne będą od 10 listopada w cenie 269 zł.

Zestaw Akumulator + USB-C można nabyć za 109 zł. Urządzenia można zamówić w przedsprzedaży już teraz na stronie Xbox.

Nowy sklep na konsolę Xbox

Nowa odsłona MS Store on Xboxa sprawia, że korzystanie z niej jest bezpieczniejsze, szybsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wśród nowych funkcji  wymienić można krótsze czasy ładowania, zaprojektowaną na nowo opcję wyszukiwania i rozszerzone ustawienia bezpieczeństwa, które z pewnością docenią rodzice.  

źródło: Xbox