Astro City Mini to miniautomat do gier wideo od Sega

Po Genesis / Mega Drive Mini i zaskakującej grze Game Gear Micro, Sega zaprezentowała jeszcze bardziej nieprawdopodobny produkt: poznaj Astro City Mini.

Astro City Mini (Sega, 2020)

Dla tych, którzy nie znają oryginalnego Astro City, warto wspomnieć, że nie była to platforma sama w sobie, ale konkretna zadaszona szafa z grami zręcznościowymi, którą operatorzy mogli kupić i zainstalować jedną z wielu różnych gier. Sega opracowała całą gamę szaf „City”, a Astro City z 1993 roku okazało się być najbardziej wszechobecnym i kultowym automatem do zręcznościowych gier wideo. Nadal są one bardzo częstym widokiem w japońskich salonach arcade.

Miniaturowa wersja Astro City Mini jest fabrycznie wyposażona w kilka gier typu arkade firmy Sega. W sumie będzie ich 36, a oto potwierdzone dotąd tytuły: Alien Syndrome, Alien Storm, Golden Axe, Golden Axe: The Revenge of Death Adder, Columns II, Dark Edge, Puzzle & Action: Tant-R, Virtua Fighter,Fantasy Zone i Altered Beast.

Astro City Mini wygląda jak pomniejszony kilkanaście razy automat do gier z lat dziewięćdziesiątych, podobny do Neo Geo Mini. Jednak w przeciwieństwie do tego systemu, Sega poinformowała, że zastosowano odpowiednie mikroprzełączniki, więc korzystanie z niego powinno być znacznie bardziej satysfakcjonujące.

Z tyłu urządzenia znajduje się wyjście HDMI, a także dwa porty USB-A, port micro USB i gniazdo słuchawkowe. Niestety, nie wiemy, czy ma ono wbudowaną baterię.

Astro City Mini ma zostać wydany w Japonii pod koniec roku i będzie kosztował 12 800 jenów (około 475 zł, 120 USD).

źródło: The Verge