Niantic tworzy supergrupę 5G do obsługi AR na skalę planety!

„Planet-Scale AR Alliance” ma skupiać największych operatorów komórkowych, którzy chcą rozwijać doświadczenia rzeczywistości rozszerzonej w erze 5G.

Logotypy firm należących do „Planet-Scale AR Alliance”

Firma Niantic, specjalizująca się w rozwiązaniach AR, stworzyła telekomunikacyjny zespół marzeń z niektórymi z największych operatorami na świecie. Planet-Scale AR Alliance został utworzony we współpracy z takimi firmami jak Deutsche Telekom (T-Mobile), EE, Globe, Orange, SK Telecom, SoftBank, TELUS i Verizon. Razem będą robić… cóż, tak naprawdę nie jest jasne, co dokładnie będą robić.

Niantic od jakiegoś czasu buduje i zapowiada platformę AR „na skalę planety”, która pomoże programistom tworzyć własne doświadczenia oparte na lokalizacji. Nie jest jednak jasne, jak będą się one różnić od istniejących projektów Niantic lub zalewu klonów gry Pokémon Go takich jak The Walking Dead, Dragon Quest i The Witcher.

Niezależnie od tego, Niantic wydaje się pewny swojej misji ulepszania świata. Firma kupiła w marcu startup mapowania 3D o nazwie 6D.ai i nadal rozwija ją na rzeczywistą platformę światową, która jest oprogramowaniem stanowiącym podstawę gier Pokémon Go i Harry Potter: Wizards Unite.

Wraz z Planet-Scale AR Alliance, Niantic obiecał „udostępnić ekskluzywną zawartość AR obsługującą 5G” i zademonstrować coś, co pokazuje, „co oznacza innowacja w świecie 5G”. Tak, wiemy, o czym myślisz: to bardzo dużo modnych frazesów i bardzo mało szczegółów. W komunikacie prasowym Niantic wspomniał o „trwałości zawartości AR w świecie rzeczywistym, której inni mogą doświadczać dynamicznie”.

Strona projektu Planet-Scale AR Alliance dostepna jest pod adresem: 5g.nianticlabs.com.

Może zobaczymy zwęglone pozostałości miejsca, w którym sąsiad walczył z Charizardem zeszłej nocy?

źródło: Niantic | Engadget