Facebook rozpoczyna łączenie czatów Instagrama i Messengera

W najnowszej aktualizacji aplikacji mobilnej Instagrama możesz zobaczyć informację o połączeniu funkcji wiadomości z Messengerem.

Połączone czaty Instagrama i Messengera

Wygląda na to, że Facebook stawia na integrację swojej platformy do wymiany wiadomości łącząc czaty Instagrama i Messengera. W piątek wieczorem użytkownicy, zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android , zauważyli, że w aplikacji mobilnej Instagrama pojawił się ekran aktualizacji z komunikatem „Nowy sposób wysyłania wiadomości na Instagramie” z listą funkcji, w tym nowy kolorowy wygląd czatów, więcej reakcji emoji, odpowiedź „przeciągnij palcem” i najważniejszą: możliwością rozmowy ze znajomymi, którzy korzystają z Facebook Messengera.

Po zatwierdzeniu aktualizacji, dotychczasowa ikona wysyłania bezpośrednich wiadomości w prawym górnym rogu Instagrama zostanie zastąpiona logo Facebook Messengera.

Czaty na Instagramie są rzeczywiście bardziej kolorowe niż wcześniej, a podczas przewijania wiadomości nadawcy zmieniają się z niebieskiego na fioletowy. Jednak przynajmniej na razie nadal nie można wysłać wiadomości do użytkowników Facebooka z Instagrama.

Ale Facebook jasno określił swoje plany ujednolicenia platform komunikacyjnych swoich niezwykle popularnych aplikacji, aby umożliwić przesyłanie wiadomości między Messengerem, Instagramem i WhatsAppem. Mówiono, że Facebook przebudowuje podstawową infrastrukturę, aby użytkownicy korzystający tylko z jednej z jego aplikacji mogli łączyć się z innymi za pomocą różnych aplikacji Facebooka.

Integracja Messengera w module do wysyłania wiadomości aplikacji Instagram

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg powiedział również, że chce, aby system był całkowicie szyfrowany. Dzięki integracji swoich najpopularniejszych aplikacji, Facebook może być w stanie bardziej bezpośrednio konkurować z iMessage firmy Apple.

źródło: Facebook | The Verge