Czy to będzie pierwszy smartfon 5G z kamerą pod wyświetlaczem?

Czy smartfon z obsługą sieci 5G i kamerą ukrytą pod wyświetlaczem – ZTE Axon 20 5G, który zostanie zaprezentowany we wrześniu 2020 roku, będzie pierwszy?

Pierwszy smartfon 5G z kamerą ukrytą pod wyświetlaczem  już we wrześniu? ZTE Axon 20 5G

Producenci smartfonów zawsze walczą o tytuł „pierwszego na świecie” w każdej kategorii, ponieważ klienci lubią posiadać najnowsze rozwiązania w swoich gadżetach. W zeszłym tygodniu prezes firmy ZTE o spraw biznesu Ni Fei zapowiedział zbliżającą się prezentację nowego smartfona ZTE Axon 20 5G. Wyjątkowość ZTE Axon 20 5G polega na tym, że będzie to pierwszy na świecie smartfon z kamerą pod wyświetlaczem, przynajmniej tak twierdzi Ni Fei.

Dziś dowiedzieliśmy się, że nowy telefon zostanie oficjalnie wprowadzony 1 września 2020 roku (przez PlayfulDroid), choć trudno uwierzyć, że ZTE będzie w stanie wprowadzić go na rynek jeszcze tego samego miesiąca.

Problem z tymi „pierwszymi na świecie” zapowiedziami polega na tym, że nigdy nie wiadomo, kiedy będą dostępne w sprzedaży. W tym przypadku to Oppo ujawniło już w czerwcu pierwszy na świecie smartfon z kamerą pod wyświetlaczem, ale chińska firma powiedziała, że ​​telefon będzie dostępny na rynku „w najbliższej przyszłości”.

Jeśli ZTE zdoła sprowadzić Axona 20 5G na półki sklepowe, zanim Oppo wyda własne urządzenie, to dopiero wtedy ZTE Axon 20 5G będzie naprawdę pierwszym na świecie smartfonem z kamerą pod wyświetlaczem.

Jeśli chodzi o inne specyfikacje, Axon 20 5G prawdopodobnie będzie telefonem średniej klasy, ponieważ będzie zasilany przez procesor Qualcomm Snapdragon 765G. Ponadto telefon będzie mógł pochwalić się ogromnym 6,9-calowym wyświetlaczem OLED, 64-megapikselowym tylnym aparatem i dodatkowym 32-megapikselowym aparatem do selfie.

Jesteśmy ciekawi, który z dwóch producentów telefonów jako pierwszy wprowadzi na rynek swoje wyjątkowe telefony i czy będą one szeroko dostępne, czy też będą ograniczone do wybranych regionów.

źródło: phoneArena