Pixel 5 oraz Pixel 4a (5G) mogą zadebiutować 8 października

Prawdopodobna data premiery smartfonów Pixel 5 oraz Pixel 4a (5G) firmy Google mogła zostać ujawniona w oficjalnym poście na blogu firmy.

Google Pixel 5 oraz 4a (5G)

W tym tygodniu Google w końcu pokazało swój nowy telefon ze średniej półki – Google Pixel 4a – oraz zapowiedział Pixel 5 i Pixel 4a (5G). Internauci zauważyli (za 9TO5Google), że Google France mogło przypadkowo ujawnić oficjalną datę premiery Pixela 4a (5G) i Pixela 5. Z tego, co widzieliśmy we wczesnych recenzjach, Google Pixel 4a – który trafi na rynek 20 sierpnia 2020 roku – wygląda na wystarczająco dobry telefon dla większości ludzi. Nie jest też zaskoczeniem, że wielu użytkowników czeka na flagowego Pixela 5, ponieważ szukają czegoś więcej – być może wodoodporności, łączności 5G i ładowania bezprzewodowego.

Na szczęście, byc może nie będziemy musieli długo czekać, ponieważ czytelnik 9TO5Google z Francji zauważył, że oficjalny post na blogu z ogłoszeniem Pixela 4a na Google France, w przeciwieństwie do wersji angielskiej, krótko wspomniał o dacie premiery Pixela 4a (5G) i Pixela 5. Chociaż wzmianka została usunięta, wersja odwołująca się do Pixela 5 jest nadal dostępna za pośrednictwem pamięci podręcznej Google’a (na razie).

Czytamy bowiem, że Pixel 4a (5G) i Pixel 5 będą dostępne w przedsprzedaży od 8 października 2020.

Pixel 4a będzie dostępny we Francji 1 października 2020 r., a w przedsprzedaży od 10 września 2020 r. W Google Store, Bouygues Telecom, Orange, SFR, FNAC / Darty i Boulanger. Pixel 4a (5G) i Pixel 5 będą dostępne w przedsprzedaży od 8 października 2020¹.

Zrzut ekranu z francuskiego bloga Google'a z datą wydania Pixel 5 i 4a (5G)
Zrzut ekranu z francuskiego bloga Google’a z datą wydania Pixel 5 i 4a (5G)

Chociaż to, co czytamy na screenie, jest dość jasne nawet po francusku, szybkie przejrzenie Tłumacza Google w pełni ujawnia, że ​​Pixel 4a (5G) i Pixel 5 pojawią się w przedsprzedaży 8 października. Serwis 9TO5Google skontaktował się z Google, aby ustalić, czy data jest pewna i dlaczego została usunięta, ale nie mieli nic więcej do przekazania poza poniedziałkowymi zapowiedziami.

Data, jeśli jest poprawna, nie powinna być zaskoczeniem, ponieważ w październiku Google zwykle organizowało wydarzenia dotyczące nowego sprzętu, przez kilka lat z rzędu. Z pewnością pocieszające jest to, że Pixel 5 i Pixel 4a (5G) nie powinny mieć takich samych opóźnień w uruchomieniu, jak Pixel 4a.

Wydarzenie z 8 października najprawdopodobniej będzie wydarzeniem sprzętowym Made by Google, które będzie okazją dla Google’a, aby uruchomić nadchodzący Android TV, a także niedawno zapowiedzianego następcy Google Home.

źródło: Google France | 9TO5Google