„Raised by Wolves” – nowy serial Ridleya Scatta

Obejrzyj pierwszy zwiastun przerażającego serialu o androidach pt. „Raised by Wolves” Ridleya Scotta, który trafi na platformę HBO Max 3 września 2020 roku.

Raised by Wolves (Ridley Scott, 2020, HBO Max)

Najnowszy serial Ridleya Scotta zatytułowany Raised by Wolves miał być pierwotnie zamówiony dla TNT, ale w zeszłym roku oficjalnie stał się tytułem serwisu streamingowego HBO Max. Teraz nowo uruchomiona usługa przesyłania strumieniowego opublikowała zwiastun nadchodzącej serii science-fiction i prezentuje elementy, które przywołują wspomnienia z Obcego (tyt. oryg. Alien).

Ridley Scott wyreżyserował dwa pierwsze odcinki Raised by Wolves, przez co był to jego telewizyjny debiut reżyserski, a Aaron Guzikowski był showrunnerem i scenarzystą produkcji. W zwiastunie zawarto krótkie streszczenie serialu, które przybliża nam fabułę: „Matka została zaprogramowana, aby chronić wszystkich po zniszczeniu Ziemi. Kiedy pojawia się wielki zły wilk, to ona jest jedyną, której musimy zaufać ”.

Widzimy androida (Amanda Collin) wychowującego dzieci na innej planecie i wojskowy zespół, który nagle zakłóca ich pozornie spokojne życie. Jednak oglądając zwiastun, dostrzeżemy przebłyski „Matki”, która podważa jej cel i naturę. Albo jest zbawicielką ludzkości, albo może bardziej przypominać robota z filmu I Am Mother (Netflix).

Serial będzie dostępny od 3 września 2020 roku na HBO Max, który nadal jest ograniczony terytorialnie tylko do użytkowników w USA. Na razie nie ma żadnych informacji, czy użytkownicy HBO GO w Polsce będą mogli także obejrzeć ten tytuł.

źródło: HBO Max | Engadget