Game Gear Micro od SEGA to 4 minikonsole z 4 różnymi grami

SEGA wydała 4 przenośne konsole Game Gear Micro w różnych kolorach – każda z nich zawiera 4 różne gry – bez wątpienia próbując zmusić kolekcjonerów do kupienia ich wszystkich.

SEGA Game Gear Micro - minikonsole z okazji 60. rocznica firmy

Firma SEGA świętuje w tym roku 60. rocznicę, wydając kolejną konsolą w stylu retro i wygląda na to, że może być jeszcze najmniejsza. Game Gear Micro to odrodzenie 8-bitowego przenośnego systemu SEGA, który miał ambicję (ale nie dał rady) pokonać Game Boya od Nintendo. Więcej informacji na temat urządzenia pojawiło się dzisiaj w japońskim sklepie z grami Famitsu. Wśród dostępnychw Game Gear Mini gier znalazły się całkiem całkiem niezłe tytuły w tym Sonic the Hedgehog.

Game Gear Micro dostępny jest w czterech kolorach: czarnym, niebieskim, żółtym i czerwonym i zostanie wydany w Japonii 6 października tego roku za 4980 jenów, czyli około 50 USD (180 zł). Już teraz Japończycy mogą zamawiać je w przedsprzedaży. Niewiadomo, czy i kiedy minikonsole pojawią się na innych rynkach.

Sam sprzęt ma wymiary 80 x 43 x 20 mm z wyświetlaczem o przekątnej 1,15 cala. Jest jeden głośnik mono i gniazdo słuchawkowe. Ładuje się je przez USB, ale może także działać na dwóch bateriach AAA.

Może Cię zainteresować także: Przenośna„retro” konsola i joystick od Atari z wbudowanymi 50 grami

Każda z minikonsol zawiera 4 preinstalowane gry mobilne

Okazuje się, że cztery warianty kolorystyczne to także różne systemy z grami, z których każdy zawiera cztery różne gry, co jest zapewne zamierzone, aby kolekcjonerzy i fani gier SEGI kupili wszystkie z nich :)

Czarna zawiera gry:

Sonic the Hedgehog 
Puyo Puyo 2 
Out Run 
Royal Stone

Minikonsola Game Gear Micro (czarna) + 4 minigry

Niebieska zawiera gry:

Sonic the Hedgehog 
Puyo Puyo 2 
Out Run 
Royal Stone

Minikonsola Game Gear Micro (niebieska) + 4 minigry

Żółta zawiera gry:

Shining Force Gaiden: Ensei – Jashin no Kuni he
Shining Force: The Sword of Hajya
Shining Force Gaiden: Final Conflict
Nazopuyo Aruru no Ru

Minikonsola Game Gear Micro (żółta) + 4 minigry

Czerwona zawiera gry:

Revelations: The Demon Slayer
Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special
The GG Shinobi
Columns

Minikonsola Game Gear Micro (czerwona) + 4 minigry


Pamiętaj, że to ta sama firma, która wydała niefunkcjonalne plastikowe SEGA CD i dodatki 32X do Mega Drive Mini. Ale jaki jest bardziej odpowiedni sposób na świętowanie 60. rocznicy?

Obejrzyj wideo promujące Game Gear Micro:

Być może zastanawiasz się, jak wygodnie grać w gry na tak malutkim ekranie, przy którym ​​2-calowy panel Game Boya Micro jest dwukrotnie większy?. Cóż, jeśli chcesz wydać w sumie 27 255 jenów (~250 USD, czyli ~1000 zł) za wszystkie 4 konsole, SEGA dołącza miniwersję swojego akcesorium lupy Big Window.

SEGA Big Window - lupa do minikonsoli Game Gear Micro

Oczywiście jeśli masz słaby wzrok, to w okulary musisz się zaopatrzyć we własnym zakresie (sic!) – myślę, że główną grupą odbiorców jest pokolenie 35+, które wychowywało się na grach z Game Boya. Mam tylko nadzieję, że te ekraniki nie psują wzroku!

Więcej na temat Game Gear Micro przeczytasz na jubileuszowej stronie SEGA z okazji 60 rocznicy!

źródło: SEGA