Wirtualny spacer po inwestycjach z NexityVR

Aplikacja mobilna NexityVR to pierwsze tego typu rozwiązanie dewelopera na świecie, które umożliwia wirtualne zwiedzanie inwestycji i wybór mieszkania – wystarczy tylko smartfon.

Aplikacja mobilna NexityVR do wyboru mieszkania i wirtualnego spaceru po inwestycji

Firma Nexity wprowadza mobilną aplikację NexityVR, która umożliwia unikalną wirtualną wizytę w powstających inwestycjach i ułatwia wybór wymarzonego mieszkania. Na początek aplikacja dostępna jest dla warszawskiego osiedla Lifetown – dla budynku Blue. Nexity to pierwszy deweloper, który wdrożył technologię Qupto by SenseVR. To intuicyjna, wielofunkcyjna platforma wspierająca sprzedaż dla branży nieruchomości.

Co oferuje aplikacja NexityVR?

Aplikacja NexityVR umożliwia na unikalny spacer po osiedlu i każdym z jego mieszkań w skali 1:1, dzięki zastosowaniu innowacyjnego trybu AVR (rozszerzonej wirtualnej rzeczywistości) oraz na wiele więcej wyjątkowych doświadczeń 3D/360.

NexityVR to także narzędzie wspierające wybór mieszkania idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Po określeniu wymaganej powierzchni, liczby pokoi oraz piętra, użytkownik uzyskuje informację o dostępnych mieszkaniach spełniających te kryteria, ich lokalizację oraz plany każdego z nich – wszystko na wyszukiwarce 3D. Po kliknięciu, dostępne są dodatkowe informacje i wizualizacje, takie jak panoramiczny widok z okna, wirtualny spacer 3D, czy unikalny spacer AVR.

Wybrane mieszkania można oznaczyć jako ulubione, by w łatwy sposób wrócić do nich w późniejszym czasie lub dodać notatki. Dodatkowo dzięki funkcjonalności Shopping Partner użytkownicy  mogą połączyć swoje aplikacje i wspólnie szukać mieszkania. Bezpośrednio z aplikacji można wysłać także zapytanie o cenę danego mieszkania.

Wirtualny spacer 3D oraz Spacer AVR w Twoim telefonie

Najważniejszą zaletą i atrakcją NexityVR jest możliwość spaceru po „terenie” inwestycji oraz mieszkań, dostępna w dwóch opcjach – Spaceru 3D oraz Spaceru AVR. 

W ramach pełnego detali Spaceru 3D, dla danego osiedla oraz każdego mieszkania dostępne jest kilkanaście lokalizacji, z których użytkownik może rozejrzeć się wokół. Po wybraniu punktu, można dowolnie obracać się, przybliżać i oddalać, przeskakiwać na kolejne punkty. Ta funkcja daje ogólny pogląd na przestrzeń podwórka i mieszkań.

Zobacz jak to działa?

Jedno kliknięcie wystarcza, by na ekranie telefonu pojawiła się wizualizacja w skali 1:1, po której w ramach Spaceru AVR (wirtualnej rozszerzonej rzeczywistości) możemy przemieszczać się niemal zupełnie dowolnie. Możemy nawet wyjść na balkon i podziwiać widok 3D podwórka.

Zobacz także: Z aplikacją mobilną „KupujeM” łatwiej kupisz mieszkanie!

Co istotne, nie potrzebujemy do tego specjalistycznych okularów AR/VR, ani żadnego innego sprzętu – wystarczy zwykły smartfon. Każdy krok, który stawiamy w rzeczywistości, przesuwa obraz na ekranie telefonu o analogiczną odległość. Pozwala to na przykład na określenie dystansu między wyjściem z klatki a placem zabaw albo zmierzenie odległości dzielącej kuchnię i salon. 

Aplikacja NexityVR jest dostępna do pobrania bezpłatnie w sklepach Google Play oraz App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Nexity