Pokaż, za co kochasz Polskę i wygraj nagrody!

Ministerstwo Cyfryzacji organizuje konkurs w ramach którego możecie wygrać nagrody pieniężne, a wyróżnione prace dodatkowo będą promowały nasz kraj podczas Forum Zarządzania Internetem (IGF)!

Konkurs „Lubie Polskę” (Ministerstwo Cyfryzacji)

W ramach najnowszego konkursu „Lubie Polskę” organizowanego przez Ministerstwa Cyfryzacji, młodzi i kreatywni twórcy mogą wygrać nawet 4000 zł – cała pula nagród to aż 50 tys. zł. Najlepsze prace konkursowe będą promować Polskę podczas przyszłorocznego 16. ogólnoświatowego Forum Zarządzania Internetem (IGF), które odbędzie się w Katowicach w ostatnim kwartale 2021 roku. Zobaczą je tysiące osób z całego świata – nie tylko w internecie, ale i na wystawie, którą Ministerstwo zorganizuje w Katowicach.

Co musisz zrobić aby wziąć udział w konkursie? Po pierwsze zobrazuj to, co lubisz w naszym kraju. Możesz to zrobić w formie plakatu, krótkiego filmu lub ciekawej fotografii.

Co możesz przedstawić w swojej pracy? Mogą to być polskie innowacje, odkrycia naukowe, najciekawsze fakty z naszej historii, malarstwa lub muzyki albo najpiękniejsze miejsca. To tylko niektóre wskazówki, oczywiście wszystko leży od Twojej kreatywności. Podziel się po prostu tym, z czego jesteś dumny.

Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie trzy prace. Mogą być z tej samej lub ze wszystkich trzech kategorii (np. trzy plakaty lub jeden plakat, film i zdjęcie). Masz pełną dowolność! Do przygotowania swojej pracy możesz wykorzystywać dowolną technikę: np. malarstwo, rysunek albo grafikę komputerową.

Prace można zgłaszać w jednej z 3 kategorii

PLAKAT
PLAKAT

Praca graficzna, technika dowolna, plik PDF w jakości do druku (300 dpi), CMYK, format B1 w pionie.

Zgłoś plakat
FILM
FILM

W języku ang. lub polskim z angielskimi napisami, do 30 s, Full HD, 1920 x 1080 px. Format MP4.

Zgłoś film
ZDJĘCIE
ZDJĘCIE

Format jpg, do 2MB, 1920×1080 px. Na zdjęciu możliwy jest jedynie podpis np. miejsce, w 2 językach: PL i ANG.

Zgłoś zdjęcie

W konkursie może wziąć udział młodzież w wieku od 12 do 24 lat. Wyodrębnione zostały dwie grupy wiekowe:

  • grupa A: 12-17
  • grupa B: 18-24

⚠️ Pamiętaj! Jeżeli nie ukończyłeś 13 lat – Waszą pracę może zgłosić jedynie Wasz opiekun, czyli np. rodzic. Jeżeli masz od 13 do 17 lat – sam możesz zgłosić swoją pracę. Musisz jednak dołączyć oświadczenie podpisane przez swojego opiekuna.

Co można wygrać?

nagrody przyznane zostaną za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Kategorie są trzy, a grupy wiekowe dwie – a to oznacza, że łącznie nagrodzonych zostanie aż 18 osób.

  • I miejsce – 4000 zł
  • II miejsce – 2000 zł
  • III miejsce – 1000 zł

Jury konkursu może przyznać 16 dodatkowych wyróżnień! Nagroda za wyróżnienie to 500 złotych.

Prace można przesyłać elektronicznie do 30 września 2020 roku, za pomocą formularza konkursowego.