Antologia 14 filmów z serii „W domu” za kilka tygodni na HBO!

16 polskich filmowców pracuje nad 14 filmami, które złożą się na antologię „W domu” (ang. „At Home”), realizowaną dla HBO Europe – szorty będą dotyczyły izolacji podczas pandemii koronawirusa (COVID-19).

Polska jest drugim po Hiszpanii krajem, w którym HBO Europe zaprosiło rodzimych twórców do wspólnej pracy nad antologią filmowych historii poświęconych czasom pandemii. W ramach projektu powstanie aż 14 krótkometrażowych filmów dotyczących życia podczas izolacji związanej z COVID-19. Zostaną one nakręcone w warunkach pandemii, uwzględniając wprowadzone na ten czas restrykcje.

Twórcy mają cztery tygodnie na samodzielne przygotowanie filmów, których akcja dzieje się „tu i teraz” w czasie pandemii. Sami mogą zdecydować o tym w jakiej formie i jakim gatunku szorty zostaną stworzone. Ograniczeniem jest czas – mogą one trwać maksymalnie 10 minut.

Antologia ma być udostępniona za kilka tygodni w HBO i w serwisie HBO Go w Polsce oraz w późniejszym terminie w pozostałych 20 krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Każdy z powstałych w ramach projektu filmów opowie mocną, osobistą historię opartą na wspólnym doświadczeniu – zapowiada Antony Root, EVP programming and production HBO Europe.

Swoje produkcje dla HBO Europe tworzy 16 polskich filmowców (dwa projekty to współpraca), w tym: Jacek Borcuch, Andrzej Dragan, Krzysztof Garbaczewski, Renata Gąsiorowska, Magnus von Horn, Paweł Łoziński, Jan P. Matuszyński, Tomek Popakul, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Skonieczny, Małgorzata Szumowska i Michał Englert, Mariusz Treliński, Anna Zamecka i Sung Rae Cho oraz Xawery Żuławski.

Sprawdź również:

Podczas gdy ludzkość pozostaje w izolacji, sztuka przekracza granice i nie zna żadnych ograniczeń – powiedziała Izabela Łopuch, szefowa oryginalnej produkcji w HBO Polska. „W domu” (ang. „At Home”) to projekt stworzony w ramach wolności artystycznej, swoista twórcza kronika przedstawiająca ograniczenie indywidualnych swobód. Mam nadzieję, że będzie to stymulująca i poruszająca opowieść o ludzkich zmaganiach w stanie przejściowym – odcięciu od świata, jaki znaliśmy przed wybuchem pandemii [przyp. red.], będąca potrzebą ponownego zdefiniowania znanych nam zachowań.

  • „W domu” reż. Magnus von Horn (HBO Europe)
  • „W domu” reż. Jerzy Skolimowski (HBO Europe)
  • „W domu” reż. Szumowska & Englert (HBO Europe)
  • „W domu” reż. Renata Gąsiorowska (HBO Europe)
  • „W domu” reż. Paweł Łoziński (HBO Europe)
  • „W domu” reż. Jan P. Matuszyński (HBO Europe)
  • „W domu” reż. Andrzej Dragan (HBO Europe)

źródło: HBO Europe | The Hollywood Reporter