Nowe tęczowe tarcze „Pride” dla Apple Watcha

W najnowszej aktualizacji systemu watchOS 5.2.1 pojawiły się nowe tęczowe tarcze Pride (2019) dla smartwatchów Apple Watch.

Tęczowe tarcze Pride 2019 dla Apple Watch

W zeszłym roku na konferencji Apple’a WWDC 2018 zadebiutowała nowa, animowana tęczowa tarcza Pride dla zegarków Apple Watch. Teraz Apple wydało trzy nowe, zaktualizowane tarcze Pride. Dostępna jest również nowa wersja Pride Analog z wersjami pełnoekranowymi i okrągłymi.

Począwszy od wersji watchOS 5.2.1, która została wydana dzisiaj dla Apple Watcha, tarcza Pride ma dwie opcje wyglądu: 2018 i 2019. Ta oznaczona „2018” posiada oryginalny wygląd tarczy Pride i pozostaje niezmieniona – tak jak wcześniej tęczowe paski animują się po dotknięciu ekranu lub podniesieniu nadgarstka.

Nowa wersja „2019” tarczy Pride zasłania czarne tło większymi pionowymi wątkami, które po aktywacji mają nowy, animowany efekt. Nowy styl został zaprojektowany specjalnie dla większych wyświetlaczy Apple Watch Series 4, które mają znacznie mniejsze ramki i zaokrąglone rogi.

Po raz pierwszy tarcza Pride ma wersję analogową z zegarkiem i zegarkiem cyfrowym. Apple Watch Series 4 posiada bowiem tryb pełnoekranowy, a wszystkie modele Apple Watch, które korzystają z watchOS 5 (Series1 i nowsze, bez pierwszej generacji), posiadają także wersję kołową, która obsługuje dodatkowe opcje w narożnikach.

Tarcza Pride dla Apple Watch (2019)

Zobacz także: Apple Watch może otrzymać 4 czerwca nową tarczę z serii „Pride”

Niestety w sklepie Apple’a nie pojawiły się nowe tęczowe opaski, które pasowałyby do nowej tarczy Apple Watch Pride. Być może w tym roku wersja Sport Loop – nazwa stylu tarczy zegarka sugeruje, że może pojawić też aktualizacja. Apple pozyskiwało fundusze na rzecz grup wsparcia LGBT w specjalnej edycji Pride w przeszłości.

Tarcza Pride dla Apple Watch (2019)

Oprócz nowej aktualizacji tarczy Pride, Apple naprawił również tarczę Explorer w watchOS 5.2.1. Jednak najważniejsza nowością dla posiadaczy Apple Watchów Series 4 w Polsce jest to, że wreszcie mogą korzystać z funkcji EKG.

źródło: 9To5Mac via Apple