Teraz Twój Buddy z „Pokémon Go” zbierze za Ciebie prezenty!

Niantic zaczął od dzisiaj wprowadzać nowe funkcje, które ogłosił w połowie kwietnia, w tym możliwość zbierania prezentów z Pokestopów przez Twojego Buddy’ego – podczas, gdy Ty zostaniesz w domu!

Wktualizacja gry Pokemon GO (kwiecień 2020)

Funkcje zapowiedziane przez Niantic dla Pokémon Go w połowie kwietnia zaczynają pojawiać się już u pierwszych graczy. Na początek Twój Pokémon Buddy – ten specjalny pokemon, którego wybierasz, aby pojawił się obok Twojego awatara – przyniesie teraz prezenty z pobliskich PokéStopów i Siłowni (Gymów). Jest to oczywiście funkcja zachęcająca do pozostania w domu, więc nie musisz wychodzić z domu, aby obejść wszystkie PokéStopy i zebrać prezenty dla znajomych.

Jeśli Twój Buddy jeszcze nie zbiera prezentów, nie martw się w zapowiedzi opublikowanej przez firmę Niantic wynika, że funkcja ta jest wdrażana regionalnie, aby zapewnić stabilność gry.

Ponadto zdalne karnety rajdowe tzw. Remote Raid Pass są także już dostępne w sklepie gry. Przepustki umożliwiają dołączenie do bitew rajdowych widocznych na ekranie w pobliżu lub w innym miejscu na mapie.

Wreszcie, możesz kupić nowy pakiet 1 PokéCoin. Od dzisiaj do 4 maja 2020 roku do 22.00 czasu polskiego możesz zdobyć 20 Ultra Balls, 15 Pinap Berries i 15 Razz Berries za jedną monetę (Poke Coin). Niantic wprowadził pakiet jako sposób na ułatwienie i obniżenie kosztów gry, podczas pandemii koronawirusa. W tym czasie wielu graczy ma ograniczony dostęp do PokéStopów.

źródło: Engadget via @NianticHelp