Płatne Remote Raid Pass w grze Pokémon Go!

Niantic wprowadza nowe raidy zdalne w grze Pokémon Go, z których można będzie skorzystać nie ruszając się z domu, ale dopiero po wykupieniu Remote Raid Pass.

Wktualizacja gry Pokemon GO (kwiecień 2020)

Nowe sposoby raidowania, wzmocnienia Pokémonów, otrzymywanie prezentów do wysłania i nie tylko, to ogłoszone dzisiaj oficjalnie nadchodzące zmiany w grze mobilnej Pokémon Go, które mają pojawić się w kwietniowej aktualizacji. Firma nieustannie pracuje nad tym, aby nadać priorytet doświadczeniom gry Pokémon GO, z których można korzystać bez wychodzenia z domu, wkrótce będą dostępne dla wszystkich graczy!

Niantic w końcu szczegółowo opisał swoje plany ułatwień w grze Pokémon Go, po ogłoszeniu w zeszłym miesiącu, że nadchodzą zmiany ułatwiające grę podczas pandemii koronawirusa (COVID-19). Krótko mówiąc, otrzymamy nowe pakiety Remote Raid Pas, które pozwalają nam dołączać do raidów widocznych na mapie lub na karcie „w pobliżu” bez konieczności udawania się tam osobiście. Ale Niantic nie robi tego z dobroci własnego serca, każde przejście po pierwszym raidzie będzie kosztować 100 PokéCoinów lub dolara.

Ale nawet ci, którzy użyją Remote Raid Pass będą podlegać dalszym ograniczeniom. Po pierwsze, nie będą w stanie zapełnić 20-osobowego lobby rajdowego. Tylko pewna (nieznana jeszcze liczba osób w lobby może korzystać z Remote raid Pass. I chociaż na początku zadadzą pełne obrażenia, ostatecznie gracze Remote Raid Pass zostaną zrównoważeni, aby zadawać zmniejszone obrażenia w walce.

Jak wspomniałem, Niantic nie oferuje nam tej nowej funkcji za darmo lub za przysługę. Poza pierwszą zdalną przepustką rajdową, która będzie kosztować zaledwie 1 PokéCoina w ramach pakietu promocyjnego, każdy dodatkowy będzie kosztował 100 PokéCoinów. W informacji prasowej czytamy, że jest to „specjalna obniżona cena”, więc prawdopodobnie w końcu pójdzie w górę. Rzeczywisty koszt od 0,69 do 1 USD, w zależności od liczby wykupionych PokéCoinów.

Oto wszystkie zmiany, które już za moment powinny pojawić się w grze:

  • Dzięki Remote Raid Pass będzie można uzyskać dostęp do bitew rajdowych widocznych na ekranie „W pobliżu” z dowolnego miejsca.
  • Codziennie będzie pojawiać się dodatkowe zadanie Badania terenowe bez konieczności obracania PokéStopów.
  • Gdy zabraknie prezentów, Pokémon Buddy zapuści się na pobliskie PokéStopy i przyniesie trochę prezentów, które można będzie wysłać do znajomych.
  • Będzie można wzmocnić swojego Pokémona do pożądanego CP, używając jednocześnie wszystkich wymaganych Cukierków i Gwiezdnego Pyłu.
  • Po użyciu Gwiezdnego Pyłu, Szczęśliwego Jajka lub Kadzidła będzie można użyć więcej tego samego przedmiotu, aby przedłużyć efekt przedmiotu poza zwykły limit 30 minut. Nie będzie trzeba czekać już na wygaśnięcie efektu jednego przedmiotu, aby móc użyć innego.
  • Dodatkowo pojawią się mniejsze aktualizacje, w tym ulepszony wygląd ekranu bitwy.

Planowane są również inne zmiany w przyszłej aktualizacji. Jeśli nie będzie można odwiedzić PokéStopów po prezenty, teraz PokémonBuddy będzie mógł je odebrać. Będzie także codzienne dodatkowe zadanie w Badaniach terenowych, które można będzie otrzymać raz dziennie (o północy) bez konieczności odwiedzania PokéStopów. Pojawi się nowy slot bonusowy na obecnych trzech i nie będzie wymagał wychodzenia na zewnątrz, aby go ukończyć.

Nadchodzą również szybsze wyrównanie poziomów i aktywacja kilku przedmiotów w tym samy momencie, a także pewne ulepszenia interfejsu pasków zdrowia i super skuteczne etykiety ruchu w bitwie. Aby pomóc wydać jeszcze więcej pieniędzy, ikona sklepu zacznie także wyświetlać powiadomienia, gdy będą dostępne nowe pudełka/przedmioty.

Trenerzy szykujcie portfele!

[źródło: Pokemon Go Live]