„Kierunek: Noc” od 1 maja na Netfliksie!

Premiera serialu „Kierunek: Noc”, na podstawie powieści Jacka Dukaja, już w najbliższy piątek 1 maja 2020 roku w serwisie Netflix.

Polski i angielski plakat serialu „Kierunek: Noc” (Into the Night)

Nowy 6-odcinkowy serial oryginalny Netfliksa produkcji belgijskiejpod tytułem Kierunek: Noc (tyt. oryg. Into the Night) zostanie udostępniony od piątku 1 maja 2020 roku. Jest to pierwszy serial wyprodukowany w Belgii dla serwisu Netflix. Scenariusz do serialu inspirowany był książką polskiego autora Jacka Dukaja pt. Starość aksolotla. To nie koniec polskich akcentów związanych z tym tytułem: Dukaj wraz Tomkiem Bagińskim jest również producentem wykonawczym serii. W produkcji wystąpił także polski aktor Ksawery Szlenkier.

Historię zaczyna się od pojawienia katastrofalnego w skutkach zjawiska słonecznego, które zaczyna niszczyć wszystko co spotka na swojej drodze. Akcja toczy się w samolocie nocnego lotu z Brukseli. Aby uciec przed niszczącą siłą słońca, załoga i pasażerowie postanawiają zmienić kierunek lotu na zachód, aby schronić się w ciemności.

Na pokładzie samolotu znajduje się ciekawy zestaw społeczeństwa od bogatych i biednych przez młodych i starszych, którzy pochodzą z różnych środowisk i stron świata – jednak w zamkniętym w samolocie uciekającym przed katastrofą, ich status jest taki sam. Łączy ich wola przetrwania za wszelką cenę!

W serialu wystąpili aktorzy z różnych krajów w tym z Belgii, Polski, Francji, Włoch, Niemiec, Rosji i Turcji: Ksawery Szlenkier (Czas honoru, Krew z krwi, Maria Skłodowska-Curie), Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Za reżyserię odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye, a za produkcję serialu Kierunek: Noc odpowiada belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Twórcą i scenarzystą sześcioodcinkowej serii jest Jason George, który pełnił też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix, Wirtualnemedia