Darmowy internet dla nauczycieli od UPC i Ministerstwa Cyfryzacji

W ramach akcji „Internet dla Edukacji”, sieć kablowa UPC oraz Ministerswo Cyfryzacji zapewnią nauczycielom darmowy dostęp do internetu szerokopasmowego.

Internet dla Edukacji od UPC za 0 zł na 6 miesięcy

Internet dla Edukacji to kolejne ułatwienie dla nauczycieli prowadzących zdalnie lekcje, którzy do zdalnego nauczania potrzebują specjalnych narzędzi i materiałów. Nauczyciele z różnych stron kraju będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiej sieci – 2000 z nich będzie mogło skorzystać z darmowego dostępu do szerokopasmowego internetu. To efekt współpracy Ministerstwa Cyfryzacji z UPC Polska.

Pandemia koronawirusa postawiła polski system edukacji przed ogromnym wyzwaniem. Z powodu zamknięcia szkół, nauczyciele mogą prowadzić lekcje i kontaktować się ze swoimi uczniami tylko zdalnie. Wymaga to dostępu do cyfrowych narzędzi i stabilnego, nielimitowanego internetu. Właśnie dlatego UPC Polska wraz z Ministerstwem Cyfryzacji, w ramach akcji #DziałamyZTroską uruchamia inicjatywę Internet dla Edukacji, oferując 2 tysiącom polskich nauczycieli bezpłatny internet światłowodowy. Akcję wspiera również Govtech Polska #AkcjaEdukacja oraz Fundacja Digital Poland.

Nagła konieczność przestawienia edukacji na tryb zdalny wymaga dostępności w domu stabilnego, nielimitowanego internetu o wysokiej przepustowości. Jest on wyjątkowo ważny dla nauczycieli, ale nie wszyscy z nich mają dziś usługi szerokopasmowe. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, UPC zdecydowało się zaoferować nauczycielom bezpłatną usługę dostępu do internetu, wspierając tym samym cyfryzację polskiego systemu edukacji – Robert Redeleanu, Prezes UPC Polska

Odwołanie zajęć w szkołach i konieczność zorganizowania uczniom zdalnej nauki to dla wielu nauczycieli spore wyzwanie. Większość z nich świetnie sobie z tym radzi i szybko przystosowała się do nowej sytuacji. Nie wszyscy jednak mają w domach odpowiedni dostęp do cyfrowych narzędzi i stabilnego internetu, a to bardzo potrzebne w zdalnej pracy. Dlatego minister cyfryzacji uruchomił z komercyjnym dostawca internetu akcję „Internet dla edukacji”. Niestety internet od UPC nie jest wszędzie dostępny (szczególnie w małych miasteczkach i na wsiach), gdzie taka pomoc szczególnie by się przydała.

Zobacz także nasz ranking najpopularniejszych ofert operatorów internetu stacjonarnego do domu.

Jak skorzystać z oferty internetu światłowodowego w UPC za 0 zł na pół roku?

Ze specjalnej oferty mogą skorzystać nauczyciele szkół podstawowych i średnich, którzy nie mają obecnie dostępu do internetu szerokopasmowego i jednocześnie mieszkają w zasięgu sieci UPC Polska. Propozycja obejmuje bezpłatny internet światłowodowy o prędkości do 150 Mb/s na 6 miesięcy, bez zobowiązania.

Internet dla Edukacji – specjalna oferta internetu dla nauczycieli za 0 zł na 6 mies. od UPC (bez zobowiązań)

Promocja jest przeznaczona dla wszystkich pełnoletnich osób fizycznych, które łącznie spełniają następujące warunki:

  • są nauczycielami pracującymi w szkole podstawowej lub średniej posiadającymi legitymację służbową lub inny dokument potwierdzający fakt wykonywania pracy w szkole, ważny w dniu otwarcia zlecenia i nie posiadają Internetu Szerokopasmowego (nie dotyczy Internetu Mobilnego lub xDSL ),
  • w okresie 1 mies. przed przystąpieniem do promocji nie były abonentami UPC w zakresie jakiejkolwiek z usług,
  • nie zalegają względem UPC z płatnościami z jakiegokolwiek tytułu,
  • przystępują do promocji w celach niezwiązanych z działalnością gospodarczą.

Do Promocji mogą przystąpić także, po spełnieniu wszystkich pozostałych warunków, osoby zamieszkujące domy wolnostojące, bądź w zabudowie szeregowej. Usługi objęte promocją mogą być świadczone wyłącznie w lokalach, w których w okresie 30 dni przed przystąpieniem do promocji nie było świadczonej usługi UPC.

Kiedy obowiązuje promocja?

Z oferty można skorzystać od 3 kwietnia 2020 r. do 31 lipca 2020 r. lub do odwołania albo do wyczerpania limitu 2000 modemów.

Można zrezygnować z usługi w każdej chwili w okresie obowiązywania umowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia, z zastrzeżeniem, iż nie wydłuży to okresu trwania umowy (6 miesięcy). Usługa będzie aktywna przez 6 miesięcy. Po tym czasie zostanie odłączona, a abonent jest zobowiązany do zwrotu sprzętu. Można także przedłużyć usługę, ale w tym celu należy skontaktować się z UPC przed upływem 6 miesięcy od momentu zawarcia umowy, w celu ustalenia nowych warunków promocyjnych, na których usługa będzie dalej świadczona.

Darmowy dostęp do internetu można zamówić na specjalnej stronie internetowej: www.internetdlaedukacji.pl.

Śmigaj po internet – szybki internet domowy z solidnym Wi-Fi w UPC

#AkcjaEdukacja #ZostańWDomu

Internet dla Edukacji dołączył do #akcjaedukacja , którą prowadzi GovTech Polska. Inicjatywa ruszyła wraz z zamknięciem szkół. Skierowana jest przede wszystkim do uczniów i nauczycieli, którzy znane sobie metody nauczania przenieśli do sieci. Wspierana przez edukatorów, influencerów, muzyków, dostawców narzędzi pomocnych w zdalnej edukacji, Kluby Sportowe oraz przez członków Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Partnerem akcji jest też Fundacja Digital Poland, wspierająca cyfryzację polskiego systemu edukacji w ramach akcji Cyfrowa Edukacja.

Zdalne lekcje

Propozycje materiałów do wykorzystania w trakcie zdalnych lekcji można znaleźć na www.gov.pl/zdalnelekcje.

Portal zmienia się niemal każdego dnia. Stale uzupełniany jest nowymi materiałami, prezentując w jednym miejscu treści, które mogą się przydać podczas zdalnego nauczania. Nauczyciele posiadają dowolność w doborze materiałów i treści.

Aby ułatwić im wyszukiwanie treści pogrupowane są na dwa sposoby – w podziale na etap nauczania i na przedmioty oraz materiały w swoisty „plan lekcji” na dany tydzień. Stronę tylko przez pierwsze dwa tygodnie jej działania odwiedziło ponad 2 miliony osób, które wygenerowały 38 milionów odsłon portalu.

[źródło: UPC, Ministerstwo Cyfryzacji]