Aplikacje do czatu wideo niezwykle popularne podczas pandemii

Znaczna część światowej populacji obecnie przebywa w domach w celu powstrzymania pandemii koronawirusa, dlatego ludzie korzystają z dobrodziejstw technologii, aby pracować, komunikować się i pozostawać w kontakcie z najbliższymi.

Liczba pobrań i aktywnych użytkowników aplikacji mobilnych do prowadzenia wideokonferencji (marzec 2020)

Nic dziwnego, że narzędzia do komunikacji w miejscu pracy, takie jak Slack i Teams, odnotowały gwałtowny wzrost aktywności, ponieważ praca w domu stała się nową normą w ostatnich tygodniach.

Ludzie korzystają również z podobnych narzędzi w życiu osobistym, co prowadzi do gwałtownego wzrostu liczby pobrań aplikacji mobilnych do czatowania wideo ze sklepów App Store i Google Play.

Według Priori Data liczba pobrań takich aplikacji jak Skype, Houseparty i Zoom na całym świecie wzrosła w marcu o ponad 100 procent – przy czym ta ostatnia okazała się szczególnie popularna wśród osób spotykających się online podczas przebywania w domach.

Aplikacja do wideokonferencji została pobrana prawie 27 milionów razy w tym miesiącu, w porównaniu z zaledwie 2,1 milionami razy w styczniu.

Podczas gdy aplikacja Zoom jest zdecydowanie wschodzącą gwiazdą wśród aplikacji do czatów wideo, Skype pozostawia konkurencję daleko w tyle pod względem aktywnych użytkowników. Według Priori Data, usługa należąca do Microsoftu miała w marcu 59 milionów aktywnych użytkowników w aplikacjach na iOS i Androida, w porównaniu do zaledwie 4,3 miliona w przypadku aplikacji Zoom.

Należy jednak zauważyć, że wiele osób używa Skype’a również do innych sposobów komunikacji, podczas gdy Zoom specjalizuje się wyłącznie w wideokonferencjach, więc porównanie może nie być uczciwe.

źródło: Statista – Video Chat Apps Rise to Prominence Amid Pandemic