Sony ujawni jutro nowe szczegóły na temat PS5

Już jutro dowiemy się dużo więcej o na temat nadchodzącej nowej konsoli PlayStation 5, która ma zadebiutować w okresie świątecznym.

Logo PS5 Playstation 5 (białe na czarnym tle)

Sony planuje podzielić się nowymi informacjami na temat swojego nowego sprzętu PlayStation 5 – nastąpi to podczas specjalnego wydarzenia 18 marca 2020 roku. Mark Cerny opowie o „architekturze systemu PS5 i tym, jak wpłynie na przyszłość gier”. Wydarzenie zostanie wyemitowane jutro na oficjalnym blogu PlayStation o 9:00 PT czyli o 17.00 czasu polskiego.

To specjalne wydarzenie to kolejny krok po potwierdzeniu przez Sony nazwy PlayStation 5 w październiku zeszłego roku i szczegółach dotyczących mocy konsoli na początku 2019 r.

PS5 będzie używać ośmiordzeniowego procesora (który będzie oparty na linii Ryzen trzeciej generacji AMD) i niestandardowy procesor graficzny oparty na sprzęcie AMD Radeon Navi. Nowa konsola będzie obsługiwać również rozdzielczości 8K, dźwięk 3D, gry 4K przy 120 Hz, opcję niższego zużycia energii, a także ultraszybki dysk SSD.

Przeczytaj także:

Sony udostępniło oficjalną stronę PlayStation 5

Jutrzejsza konferencja online została zapowiedziana zaledwie kilka dni po tym, jak Microsoft ujawnił pełną specyfikację konsoli Xbox Series X. Xbox nowej generacji Microsoftu będzie zawierać niestandardowy procesor AMD Zen 2 z ośmioma rdzeniami o taktowaniu 3,8 GHz każdy, niestandardowy procesor graficzny AMD RDNA 2 z 12 teraflopami i 52 jednostkami obliczeniowymi o taktowaniu 1,825 GHz każdy. Konsola dysponować będzie również 16 GB pamięci GDDR6 RAM z niestandardowym dyskiem SSD NVME SSD o pojemności 1 TB oraz możliwością rozszerzenia pamięci za pomocą kart rozszerzeń 1 TB.

Obejrzyj wydarzenie już jutro na żywo o 17.00 na PlayStation Blog.

źródło: Playstation UK via The Verge