W Pokémon Go wprowadzone pewne ułatwienia z powodu koronawirusa

Niantic zmodyfikowało nieco mechanikę gry mobilnej Pokémon Go, aby rozgrywki były łatwiejsze i nie wymagały zbyt wielu wędrówek…

Pokemon GO w czasach zarazy

Główne wydarzenia gry Pokémon Go zostały anulowane lub przełożone z powodu koronawirusa – anulowano także wydarzenie społeczności Community Day zaplanowane na ten weekend, a także wprowadzono pewne zmiany, aby zachęcić do gry w obecnych okolicznościach.

Twórcy gry ogłosili zmiany w poście na blogu, informując jednocześnie o anulowaniu, przełożeniu lub zmianie nadchodzących wydarzeń w grze. Dzień społeczności (Community Day) Abra – to wydarzenie zostało przełożone.

Wprowadzono również poniższe zmiany w grze Pokémon GO, które obowiązują od teraz do odwołania. Śledź profile gry w mediach społecznościowych, wybierz opcję otrzymywania powiadomień push i subskrybuj e-maile, aby być na bieżąco z kolejnymi nowościami.

Zmiany do odwołania obejmują:

  • pakiet jednorazowego zakupu 30 Kadzideł (Incense) kosztuje teraz 1 PokéCoin. Incense potrwa również godzinę,
  • ½ odległość potrzebna do wyklucia jaj umieszczonych w inkubatorach,
  •  jaja są umieszczane w inkubatorach w tym czasie,
  • PokéStopy będą  teraz częściej upuszczał prezenty,
  • siedliska pokemonów będą częstsze, oraz więcej pokemonów pojawi się na wolności

Pokémon Home jest już dostępny na Switchu, iPhonie i Androidzie

W informacji nie wymieniono koronawirusa jako przyczyny zmian, ale modyfikacje ułatwiają grę, szczególnie teraz gdy powinniśmy ograniczyć wychodzenie z domu i poruszać się mniej niż zwykle.

źródło: Pokemon Live – Updates to events: Abra Community Day