Poznaj najpopularniejsze przeboje z Gwiezdnych Wojen na Spotify

Fani Gwiezdnych Wojen przygotowują się do najbardziej wyczekiwanej premiery roku – Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie – która ma odbyć się 19 grudnia w Polsce. Spotify odsłania rąbka tajemnicy, pokazując jak miłośnicy ekranizacji słuchają muzyki z sagi.

Playlisty Star Wars na Spotify

Według danych serwisu Spotify, od 2015 roku użytkownicy przesłuchali ponad 6,7 miliona godzin muzyki z Gwiezdnych Wojen. Kompozycje Johna Williamsa cieszą się nieustanną popularnością, a najbardziej znanym utworem jest „Duel of the Fates” z pierwszej części Gwiezdnych wojen: Mroczne widmo, za którym uplasowały się „Across the Stars” z drugiej części produkcji oraz przebój „The Imperial March”, znany również jako Motyw Dartha Vadera, pochodzący z trzeciej odsłony ekranizacji – Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje.

Nic dziwnego, że rokrocznie 4 maja, w dzień Gwiezdnych Wojen, utwory z sagi są odtwarzane częściej niż w jakikolwiek inny dzień roku. Zaskakującym jest fakt, że najbardziej upiorna piosenka sagi, „The Imperial March”, pojawia się na wielu playlistach ślubnych komponowanych przez słuchaczy Spotify.

Użytkownicy Spotify stworzyli także ponad pół miliona list odtwarzania o tematyce Gwiezdnych Wojen. Większość składanek została skomponowana w odniesieniu do ulubionych postaci fanów ekranizacji. Najwięcej playlist zainspirował Yoda, a zaraz za nim najpopularniejsze okazały się postacie takie jak Darth Vader, Jabba the Hutt, Boba Fett i Han Solo.

Również w przypadku podcastów o tematyce Gwiezdnych Wojen, przed premierą nowego filmu Disneya, na Spotify na przełomie października i listopada został zaobserwowany wzrost słuchalności podcastów o tematyce sagi o ponad 83%.

Koniecznie sprawdź najnowszą ścieżkę dźwiękową z filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie pod tym linkiem lub wróć do początków sagi, słuchając przygotowanej przez Spotify playlisty Best of Star Wars, która zawiera muzykę ze wszystkich dziewięciu filmów, a także Łotr 1. i Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie.

Butelki Coca-Coli z OLEDowymi mieczami świetlnymi Rey i Kylo Rena

Czy wiesz jakie zestawienia muzyczne i utwory z Gwiezdnych Wojencieszą się największą popularnością? Oto przegląd statystyk Spotify:

Najpopularniejsze soundtracki w Polsce:

 1. Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo
 2. Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów
 3. Gwiezdne Wojny: Atak Klonów
 4. Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy
 5. Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje

Najpopularniejsze utwory w Polsce:

 1. Duel of the Fates” – John Williams, London Symphony Orchestra (Star Wars: The Phantom Menace)
 2. Across the Stars” – John Williams, London Symphony Orchestra (Love Theme from Star Wars: Attack of the Clones)
 3. The Imperial March (Darth Vader’s Theme)” – John Williams, London Symphony Orchestra (Star Wars: The Empire Strikes Back)
 4. Rey’s Theme” – John Williams (Star Wars: The Force Awakens)
 5. Battle of the Heroes” – John Williams, London Symphony Orchestra (Star Wars: Revenge of the Sith)

Najpopularniejsze podcasty w Polsce:

 1. Binge Mode: Star Wars
 2. Gwiezdne wojny podcast – Wszystkie oblicza Star Wars – Konglomerat podcastowy
 3. Oficjalny podcast starwars.pl

źródło: informacja prasowa