Sprawdź nowości w przeglądarki Vivaldi Beta 2 na Androida

Mobilny Vivaldi na Androida w wersji Beta 2 jest już dostępny do pobrania, wśród nowości między innymi dostosowanie strony początkowej, widżet wyszukiwania, wsparcie dla Chromebooka i więcej!

Vivaldi na Androida (Beta 2)

Dzisiaj pojawiła się w sklepie ulepszona wersja mobilnej przeglądarki internetowej Vivaldi na Androida w wersji Beta 2. Znajdziesz w niej nowe funkcje i różnorodne poprawki, dzięki czemu możesz teraz lepiej surfować po internecie na urządzeniach mobilnych.

Sprawdź także: Opera 55 ma nowy tryb nocny, który może przyciemnić każdą stronę

Co nowego w wersji Beta 2 Vivaldi?

Ulepszone ustawienia Vivaldi – znajdziesz nowe przydatne dodatki do ustawień swojej przestrzeni przeglądania, które są teraz dostępne poprzez menu Vivaldi:

 • Przesuń, aby zamknąć karty: zamiast celować w przycisk zamykania kart na miniaturze, można machnąć na bok. Pozwala na to włączenie Przesuń, aby zamknąć kartę w ustawieniach. Zobacz to w akcji – wciśnij przycisk przełączania otwartych kart, dotknij kartę i przesuń w lewo lub w prawo.
 • Pokazuj paski przewijania na stronach wewnętrznych: Włączając tę ​​opcję w ustawieniach, możesz wizualnie zobaczyć, jak daleko jesteś na stronie. 
Ulepszone ustawienia
Ulepszone ustawienia

Większe dostosowanie strony początkowej

Strona początkowa Vivaldi umożliwia dostęp do ulubionych stron i szybsze porządkowanie zakładek za pomocą funkcji Szybkiego Wybierania. Teraz możesz zrobić więcej, wykonując następujące czynności:

 • Przeciągnij i upuść, aby zmienić kolejność zakładek Szybkiego Wybierania i jeszcze szybciej dostań się do swoich stron.
 • Edytuj lub usuń zakładkę Szybkiego Wybierania za pomocą długiego naciśnięcia na miniaturę.
 • Dodaj nowe Szybkie Wybieranie do bieżącego folderu, dotykając przycisku „+”. A jeśli dłużej naciśniesz przycisk „+”, pojawi się możliwość dodania nowego folderu szybkiego wybierania oraz nowego ekranu szybkiego wybierania.
Dostosowanie strony początkowej
Dostosowanie strony początkowej

Pozostałe nowości obejmują:

 • Zawsze pokazuj wersję na komputer
  Po włączeniu tej opcji w ustawieniach każda nowa karta, którą otworzysz (lub aktualnie odwiedzasz), wyświetli się w wersji przeznaczonej na komputery.
 • Od razu opróżnij cały kosz
  Skasuj wszystkie usunięte wcześniej zakładki i notatki jednym dotknięciem. Użyj ikony „Opróżnij kosz” po prawej stronie odpowiednich ekranów kosza, aby szybciej pozbyć się wszystkich usuniętych elementów.
Opróżnij kosz
Opróżnij kosz
 • Szukaj w bardziej kreatywny sposób
  Widżet wyszukiwania Vivaldi pozwala korzystać z domyślnego silnika Vivaldi wprost z ekranu głównego urządzenia.
 • Odświeżony interfejs użytkownika
  Udoskonalone ikony głównych pasków narzędzi i tła, czyniąc je cieńszymi, dodając więcej spójności w interfejsie użytkownika.
 • Lepsza stabilność
  Oprócz naprawy wielu błędów jest wiele zmian „pod maską” uzupełniających kod.
 • Wsparcie dla Chromebooka
  Vivaldi teraz działa na Chromebooku. Ale to dopiero początek, ponieważ interfejs użytkownika wymaga więcej pracy.

Twórcy pracują nad stworzeniem większej funkcjonalności na podstawie opinii użytkowników, aby Vivaldi oferował najlepsze doświadczenia na urządzeniach mobilnych z Androidem.

Pobierz najnowszą wersję przeglądarki ze sklepu Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Vivaldi Blog