PlayStation obchodzi swoje 25-lecie! ?

Sony świętuje w tym tygodniu obchody 25-lecia PlayStation, które zadebiutowało dokładnie 3 grudnia 1994 roku w Japonii.

25 lat konsoli PlayStation

Dwadzieścia pięć lat temu 3 grudnia 1994 roku w Japonii, pierwsza wersja konsoli PlayStation zadebiutowała na całym świecie. Początkujący w firmie Sony Ken Kutaragi wraz z zespołem postanowił ulepszyć gry wideo jako formę rozrywki, z której każdy może się cieszyć. Efektem jego celu było stworzenie platformy Playstation dla twórców gier, aby w pełni mogli wyrazić swoją kreatywność.

Pierwszego dnia konsola PlayStation sprzedała się w liczbie 100 000 sztuk w Japonii i stała się pierwszą konsolą domową, która przekroczyła 100 milionów sztuk sprzedanych na całym świecie.

PlayStation oferuje doświadczenia wykraczające poza to, co ktokolwiek mógłby oczekiwać od konsoli domowej. Od samego początku Playstation było otwarte na programistów, zapewniając im narzędzia i technologię do tworzenia pięknych, ekspansywnych światów i eksperymentowania z nowymi pomysłami. Takie podejście doprowadziło do powstania różnorodnych gier, z których znane jest PlayStation.

Już wtedy Sony koncentrowało się na obsłudze lokalnych rynków, aby zapewnić, aby każdy gracz nawet w Polsce poczuł się częścią szerszej społeczności PlayStation – tak samo, jak ktoś w Wielkiej Brytanii, Japonii lub Stanach Zjednoczonych. Wspierana przez zapalonych fanów z całego świata, działalność PlayStation znacznie się rozwinęła i skoncentrowała na społeczności, dzięki której PS4 jest najlepiej sprzedającą się konsolą.

PlayStation 4 z liczbą prawie 103 mln sprzedanych sztuk!

Osoby, które dorastały na grach PlayStation, przekazują swoją miłość do gier swoim dzieciom, które teraz grają na PS4.

Sony PlayStation, dziękuje za te 25 lat i zamierza świętować tę rocznicę przez cały tydzień – może pojawią się jakieś niespodzianki dla społeczności?

źródło: PlayStation Blog EU