OPPO nawiązuje pierwsze tzw. „data call” w technologii DSS

OPPO jest pierwszą na świecie marką smartfonów, która we współpracy z globalnymi partnerami, umożliwia korzystanie z połączeń DSS i planuje wdrożyć smartfon 5G z DSS już w przyszłym roku.

Współpraca z firmami Ericsson, Qualcomm, Swisscom i Telestra umożliwiła nawiązanie pierwszego w branży połączenia opartego o transmisję danych (data call) z użyciem  technologii DSS (Dynamic Spectrum Sharing) wykorzystującego do tego komercyjne sieci 5G.

Firma OPPO ogłosiła nawiązanie pierwszego w branży połączenia opartego o transmisję danych w technologii DSS, we współpracy z firmami Ericsson, Qualcomm Technologies (spółki zależnej Qualcomm Incorporated), Swisscom i Telstra przy użyciu pierwszego na świecie smartfonu 5G obsługującego DSS.

Tym samym firma stała się pierwszą na świecie marką smartfonów, która umożliwia korzystanie z DSS, a osiągnięcie to stanowi ważny krok na drodze do komercyjnego wdrożenia tej technologii. DSS umożliwia operatorom wykorzystywanie dostępnych już pasm częstotliwości i sieci 4G oraz 5G do szybszego globalnego wdrażania usług 5G i udostępniania niesionego przez nią potencjału na szerszą skalę.

Połączenie nawiązano 29 listopada przy użyciu smartfona OPPO 5G z modemem Qualcomm® Snapdragon™ X55 5G między szwajcarskim Bernem a Gold Coast w Australii za pośrednictwem komercyjnych sieci 5G Swisscom i Telestra wykorzystujących technologię Ericsson Spectrum Sharing (ESS). Transmisję przeprowadzono przy użyciu współdzielenia widma radiowego w trybie 3GPP Frequency Division Duplex (FDD). Jest to też pierwsze osiągnięcie wspólnego laboratorium 5G OPPO Ericsson. Sieć 5G różni się od 4G większą szybkością transmisji i mniejszym poziomem opóźnień. Dzięki temu znacznie poprawia jakość strumieniowego wideo i zapewnia użytkownikom wyjątkowo komfortowe doznania.

Pierwszy tzw. data call w technologii DSS (5G) od OPPO

Wdrażanie 5G komplikuje kwestie przydziału operatorom zasobów widma łączności bezprzewodowej na świecie. Wdrożenie technologii DSS umożliwia dynamiczne współdzielenie widma dzięki aktualizacjom oprogramowania oraz świadczenie usług 5G za pośrednictwem istniejących już sieci 4G. Korzystając z DSS, operatorzy mogą szybciej wdrażać sieci 5G na szerszą skalę i po niższych kosztach. Do korzystania z usług 5G w sieciach z DSS potrzebne są smartfony obsługujące tę technologię.

Przeczytaj także:

OPPO i Ericsson wspólnie uruchamiają Laboratorium 5G 

Firma OPPO od zawsze działała na rzecz globalnej komercjalizacji łączności 5G i może się poszczycić wieloma przewagami pod względem standardów, patentów, produktów i technologii związanych z 5G, a także przykładów zastosowań. OPPO ściśle współpracuje też z partnerami branżowymi na całym świecie. Udane połączenie transmisji danych wskazuje na pogłębienie tej współpracy.

Firma OPPO wprowadziła już we współpracy z siecią Swisscom pierwszy komercyjny telefon 5G w Europie – Reno 5G. Z firmą Ericsson ustanowiła wspólne laboratorium 5G. OPPO będzie kontynuować współpracę z kluczowymi partnerami z branży nad przyspieszeniem wdrażania 5G na świecie i udostępnianiem usług 5G większemu gronu użytkowników.

źródło: informacja prasowa