Zobacz porównanie pierwszego iPhone’a z iPhone’em 11 Pro

Obejrzyj wideo, na którym możesz zobaczyć jak zmienił się iPhone od momentu jego premiery dwanaście lat temu!

iPhone (2007) vs. iPhone 11 Pro (2019)

Do tej pory mogliśmy oglądać różne porównania, które wykazały, że iPhone 11 Pro jest podobny do Pixela 4. YouTuber MKBHD udostępnił nowy film porównujący oryginalnego iPhone’a z 2007 roku z iPhone’em 11 Pro z 2019 roku. Z punktu widzenia projektu zmiany są raczej oczywiste. Oryginalny iPhone miał niewielką, ale grubą obudowę oraz mierzący 3,5-cala ekran. Z biegiem lat iPhone stał się znacznie większy, co doskonale widać na porównaniu między nim a modelem z 2007 roku.

Jedną z ciekawszych części wideo jest porównanie aparatu oryginalnego iPhone’a do aparatu w iPhonie 11 Pro.

W niektórych środowiskach oryginalny iPhone nadal może do dziś robić dobre zdjęcia. Po wprowadzeniu bardziej skomplikowanych scen, a zwłaszcza ciemniejszych, ujawniają się zastaosowane technologie w iPhonie 11 Pro zaczynają. Oryginalny iPhone nie posiadał też przedniego aparatu, który pojawił się dopiero od iPhone’a 4.

Nie jest tajemnicą, że iPhone pojawił się 12 lat temu, a poniższe wideo wyraźnie podkreśla wszystkie zmiany, które do tej pory zaszły w ewolucji iPhone’a. Ale z drugiej strony wideo przypomina nam, jak doskonały był oryginalny iPhone w swoim czasie.

Aparat w iPhone (2007) po lewej i w iPhone 11 Pro (2019) po prawej
Aparat w iPhone (2007) po lewej i w iPhone 11 Pro (2019) po prawej

Jak mówi MKBHD w filmie, porównanie to rzuca światło na postępy, jakie Apple poczyniło w ciągu ostatniej dekady, oraz na ile tak zwane iteracyjne zmiany każdego roku sumują się w czasie.

Obejrzyj pełny film poniżej, aby poznać wszystkie szczegóły:

Co sądzisz o tym porównaniu między oryginalnym iPhone’em a iPhone’em 11 Pro? Daj nam znać w komentarzach.

Przeczytaj także:

Porównanie wszystkich modeli iPhone’ów (wrzesień 2016)

źródło: 9TO5Mac via MKBHD