Porównanie wszystkich modeli iPhone’ów (wrzesień 2016)

Zobacz wideotest wszystkich wydanych do tej pory piętnastu modeli iPhone’ów, począwszy od iPhone’a 2G do iPhone’a 7 Plus.

Porównanie modeli wszystkich iPhone'ów (wrzesień 2016)

Za każdym razem, gdy wychodzi nowa wersja iPhone’a wszyscy zastanawiają się, o ile nowy model jest szybszy od swoich poprzedników. Na kanale EverythignApplePro pojawiło się nowe wideo, na którym porównano każdy model iPhone’a, począwszy od pierwszego modelu iPhone 2G do tegorocznego iPhone’a 7.

Wszyscy, którzy nie pamiętają oryginalnego iPhone’a będą mogli zobaczyć, jak brzydki był pierwszy model w porównaniu z tegoroczną onyksową błyskotką.

iPhone 7 Plus vs 7 vs SE vs 6S Plus vs 6S vs 6 Plus vs 6 vs 5S vs 5C vs 5 vs 4S vs 4 vs 3Gs vs 3G vs 2G – porównanie modeli

Badanie rozpoczyna się od włączenia każdego modelu smartfona Apple’a, które działa na ostatniej kompatybilnej z modelem wersji systemu iOS. Najnowsza wersja mobilnego systemu iOS 10 wymaga teraz kliknięcia, przez co ten krok może trwać nieco dłużej zanim rozpoczną się właściwe testy. Dwa nowe modele iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus zostały wydane od razu z iOS 10.0.1. Według Apple’a iPhone 7 jest 120 razy szybszy niż pierwszy oryginalny iPhone,

Test włączania, podłączonych do zasilania, iPhone’ów wykazał, że najszybszy jest oczywiście iPhone 7, jednak najciekawsze jest to, że wiele starszych modeli uruchomiło się znacznie szybciej niż iPhone 7 Plus. Jeśli chodzi o wyniki Geekbench, iPhone 7 i 7+ wygrały testy w tej kategorii, podobnie jak benchmarki Antutu.

Próba otwarcia aplikacja kamery pokazała, że iPhone 7 i 7+ nie są najszybszymi wersjami w tym przypadku. Ilość decybeli głośnika wyniosła 104 dB dla najnowszych siódemek – przy czym mierzono oba głośniki.

Testy ciepła podczas ładowania pokazują, że nowe modele są na równi ze starszymi wersjami, ale większe modele mają tendencję do mniejszego nagrzewania. Temperatura iPhone’a 7 i 7 Plus  wyniosła odpowiednio 98,2 stopni F (36,7° C) i 103,1 stopni F(39,5 °C). Test wykonywania zdjęć i filmów na nowych smartfonach były oczywiście o wiele lepsze od poprzedników.

Obejrzyj poniższe wideo, aby zobaczyć wyniki wszystkich testów, szybkości i jakości:

Zobacz także poprzednie porównanie prędkości wszystkich iPhone’ów 2016

źródło: YouTube EverythignApplePro