„Papillon. Motylek” – remake filmu z 1973 r. dziś na Canal+

Kolejny klasyk kina, film pt. „Motylek” („Papillon”) doczekał się remake’u, który będzie można obejrzeć w niedzielę 15 września 2019 r. na Canal+

Plakat filmu „Papillon. Motylek” (2017)

Nad nową wersją dzieła pracował producent Wilka z Wall Street – Red Granite. Reżyserią zajął się duński filmowiec Michael Noer (R i Nordvest), a scenariusz napisał Aaron Guzikowski, który w 2013 r. współpracował z Denisem Villeneuve’em przy obrazie Labirynt.

Oryginalny obraz wyreżyserował Franklin J. Schaffner. W głównej roli – niewinnego mężczyzny, który zostaje skazany na kolonię karną w Gujanie Francuskiej – wystąpił Steve McQueen. Film zainspirowało życie Francuza Henriego Charriere’a. Poza McQueenem w filmie zagrali także Rami Malek, Dustin Hoffman, Victor Jory i Don Gordon.

Trwający 130 minut film Papillon. Motylek zostanie wyemitowany po raz pierwszy w Canal+ w niedzielę 15 września 2019 roku o godzinie 21.50.

Przeczytaj także: Nc+ zmienia nazwę na Platforma CANAL+

O czym jest film „Papillon. Motylek”?

Henri Charriere został niesłusznie oskarżony o morderstwo. W więzieniu zaprzyjaźnia się z milionerem Louisem Degą i wspólnie planują ucieczkę, pomimo tego, że nikomu wcześniej nie udało się stamtąd uciec.

Henri „Papillon” Charrière wiedzie życie drobnego paryskiego złodziejaszka, pełne przygód i niebezpieczeństw. Jednak wszystko się zmienia kiedy zostaje niesłusznie oskarżony i skazany na dożywocie za morderstwo, którego nigdy nie popełnił. Teraz zrobi wszystko, aby odzyskać utraconą wolność i wrócić do swojej kobiety. Zaprzyjaźnia się z osadzonym fałszerzem milionerem Louisem Degą i wspólnie planują ucieczkę z Diabelskiej Wyspy – więzienia owianego złą sławą w Gujanie Francuskiej. Dużo skazanych próbowało się już stamtąd wyrwać, jednak nikomu się to dotąd nie udało. Czy będą pierwszymi, którzy uciekną z tej strasznej kolonii karnej?

Obejrzyj oficjalny zwiastun filmu:

Zapowiedź Canal+:

Film można obejrzeć na żywo online na platformie nc+.

Może Cię zainteresować także:

Pierwszy zwiastun serialu „Żmijowisko”, a premiera już jesienią!

źródło: Canal+ Polska