Zwiastun filmu „Pralnia” z hollywoodzką obsadą!

Obejrzyj pierwszy zwiastun filmu „Pralnia” Stevena Soderbergha, który już w październiku zadebiutuje na Netfliksie – zapowiada się niezła komedia sensacyjna!

Film „Pralnia” Netflix

W opratym na prawdziwych wydarzeniach filmie Pralnia (tytuł oryg. The Laundromat) zobaczymy Meryl Streep kontra ultrabogaty świat! Prowadząca śledztwo w sprawie oszustwa ubezpieczeniowego wdowa (Meryl Streep) trafia na trop prawników z Panama City (Gary Oldman i Antonio Banderas), których przepisem na życie jest nadmierne wykorzystywanie globalnego systemu finansów

Przypomnijmy, że scenarzysta i reżyser Steven Soderbergh wycofał się z kręcenia filmów w 2013 roku… ale ten odwrót nie trwał zbyt długo.  Po serii skarg na to, jak Hollywood źle traktuje swoich reżyserów, ożywił swoją karierę serią eksperymentów, od kręcenia całych filmów fabularnych iPhone’em po samodzielną dystrybucję swojego filmu Logan Lucky, próbując ominąć tradycyjną procedurę.

Jego najnowsze produkcje dla serwisu Netflix, to filmy z gwiazdorską obsadą, które zaznaczają swoje miejsce w Hollywood. Poczynając od High Flying Bird z 2018 roku, teraz reżyser powraca w serwisie streamingowym z filmem Pralnia.

Niedawno pojawił się pierwszy zwiastun tego nowego filmu, który pokazuje dynamikę, która wydaje się przypominać nagrodzonego Oscarem film Soderbergha z 2000 roku Erin Brockovich, w którym była królowa piękności i matka trojga dzieci, ulega wypadkowi samochodowemu a przegranej sprawie w sądzie zaczyna karierę w kancelarii prawnej, aby toczyć batalię z koncernem zatruwającym środowisko naturalne, powodując, że wielu mieszkańców pobliskiego miasta częściej choruje na raka.

Film Pralnia powstał na podstawie książki Jake’a Bernsteina pt. Secrecy World: Inside the Panama Papers Investigation of Illicit Money Networks and the Global Elite (lub, jak mówi zwiastun, „oparty na prawdziwym gównie”).

Kadr z filmu „Pralnia”

Główną rolę wdowy gra Meryl Streep, która bada masowy program oszustw ubezpieczeniowych, z którego korzysta sieć bardzo bogatych ludzi na całym świecie. Nie brzmi to zachęcająco, ale pierwszy zwiastun filmu jest pełen akcji, jest bardzo dynamiczny i komediowy, a kolorytu dostarcza gwiazdorska obsada! W filmie występują także Gary Oldman, Antonio Banderas, Sharon Stone, James Cromwell, Jeffrey Wright, Robert Patrick, Alex Pettyfer, Chris Parnell i David Schwimmer.

Zwiastun podsuwa myśl, że jest to rodzaj filmu, który sprawia, że ​​wielkie, przygnębiające problemy ze świata rzeczywistego stają się zabawną sprawą… Jeśli polubiłeś serię Ocean’s (Ocean’s Eleven, Ocean’s 8, itd.), to ten film przypadnie Ci do gustu. Zobacz zwiastun:

Film Pralnia zadebiutuje w kinach 27 września 2019 roku, a w serwisie Netflix pojawi się 18 października 2019 r. To jeden z 10 tytułów Netflixa, który zadebiutuje jesienią w kinach, w ramach ciągłej rywalizacji o nagrody kinowe i powszechnego uznania dla twórców filmowych.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix Polska via The Verge