Wkrótce Netflix przypomni Ci o ulubionych tytułach

Netflix pracuje nad nowym sposobem na przeglądanie nowości w serwisie i wkrótce udostępni funkcję przypominania o najnowszych premierach.

Każdy miłośnik rozrywki nie znosi dwóch rzeczy:

  • spojlerów, które zdradzają istotne szczegóły fabularne. Przecież chcemy się wzruszać, przeżyć rozczarowanie, dać się zaskoczyć albo nie spać po nocach z powodu tego, co zobaczyliśmy na ekranie, a spojlery, na które wpadamy w mediach społecznościowych, potrafią wszystko zepsuć.
  • przeoczonych premier najnowszych tytułów, które szturmem zdobywają świat. Kiedy wszyscy mówią o najnowszym filmie, serialu lub programie, chcemy należeć do grona widzów, którzy obejrzeli go jako pierwsi, by dołączyć do rozmowy — albo zabłysnąć w towarzystwie, polecając najnowszą perełkę znajomym czy rodzinie.

Netflix udostępnia nową funkcję, dzięki której użytkownicy będą otrzymywać przypomnienia o nowościach i tytułach, których premiera zbliża się wielkimi krokami. Na karcie „Najnowsze”, która znajduje się na pasku nawigacyjnym w lewej części ekranu, znajdziesz tytuły podzielone na trzy przejrzyste kategorie: „Nowości z ostatniego tygodnia”, „Nowości w tym tygodniu” oraz „Już w przyszłym tygodniu”.

W tych trzech rzędach prezentowane są filmy, seriale i programy ze wszystkich gatunków — od dramatów przez komedie, horrory, dokumenty, produkcje zagraniczne i materiały oryginalne oraz licencjonowane aż po tytuły dla dzieci.

Dzięki nowej funkcji użytkownicy mogą przeglądać ostatnio dodane tytuły oraz produkcje, które wkrótce pojawią się w naszym serwisie. I co najlepsze, od teraz użytkownicy mogą ustawić przypomnienie o dostępności wybranego tytułu w serwisie Netflix. W tym celu wystarczy tylko kliknąć przycisk „Przypomnij mi” — i gotowe!

„Przypomnij mi” (oryg. Reming me) w Netflix
Funkcja „Przypomnij mi” w serwisie Netflix

Nowa funkcja uruchomiona została w sierpniu i w ciągu kilku najbliższych tygodni będzie ona stopniowo udostępniana kolejnym użytkownikom. Karta „Najnowsze” będzie dostępna na wszystkich urządzeniach, w tym na wielu konsolach do gier oraz urządzeniach marki Roku. W ciągu kilku miesięcy ta szalenie przydatna funkcja zostanie udostępniona także na telewizorach Smart TV i innych urządzeniach.

Może Cię zainteresować także:

Netflix testuje nową funkcję „Kolekcje” z proponowanymi treściami

źródło: informacja prasowa