Zobacz pierwszy zwiastun filmu pt. „Ocean’s 8”

Pojawił się pierwszy trailer filmu Ocean’s 8, pierwotnie nazwanego Ocean’s Eight a jeszcze wcześniej Ocean’s Ocho, – tym razem w rolach głównych 8 pań.

Ocean's 8

Wcześniej mogliśmy już zobaczyć plakat do filmu Ocean’s 8, w którym obsadzono osiem gwiazd płci żeńskiej, w tym Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Rihanna, Mindy Kaling, Awkwafina, Sarah Paulson i Helena Bonham Carter.

W zwiastunie widzimy głównie postać graną przez Sandrę Bullock, która stanie na czele nowej ekipy wraz z Cate Blanchett. Mindy Kaling gra eksperta od biżuterii, Rihanna tajemniczą hackerkę, Helena Bonham Carter pracuje w branży modowej, Sarah Paulson jest znudzoną swoją rolą mamą, a Awkwafina gra energicznego człowieka ulicy. Celem grupy jest postać grana przez Anne Hathaway, a właściwie jej naszyjnik warty 150 mln dolarów.

Na pierwszy rzut oka tempo, ton i humor filmu wydaje się być spójny z poprzednimi częściami serii Ocean’s. Film jest powiązany z serią wczesnych osiągnięć Stevena Soderbergha (Ocean’s Eleven, Ocean’s Twelve, Ocean’s Thirteen), w której ekipa, która za każdym razem wykradała to co niemożliwe do skradzenia, powiększała się o jedną osobę.

Wcześniejsze części można uznać za udane i być może tym razem będziemy dobrze się bawić. Soderbergh jest producentem Ocean’s 8, a za reżyserię odpowiedzialny był reżysera Pleasantville i The Hunger Games Gary Ross. Scenariusz napisali Ross i pisarka Olivia Milch.

Wbrew pozorom i tradycyjnemu numerowaniu części serii Ocean’s 8 jest kontynuacją filmów z Georgem Clooneyem i Bradem Pittem. Tym razem tytułowy „Ocean” to Sandra Bullock, która gra postać o imieniu Debbie Ocean – wyalienowaną siostrę Danny’ego Oceana (czyli Clooneya).

Film trafi do kin w czerwcu 2018 roku, czyli 11 lat od ostatniej części oryginalnej serii. Prawdopodobnie produkcja zarobi dużo pieniędzy, chyba że Warner Bros. chce zrobić więcej niż kilka sequeli i będzie musiał przeskoczyć z Ocean’s 10 na Ocean’s 14 i zatrudnić 14 dobrze opłacanych gwiazd Hollywood?

źródło: The Verge