Premiera Galaxy Fold w Chinach została przesunięta

Samsung odłożył dwa wydarzenia wprowadzające na rynek nowego składanego smartfona Galaxy Fold – może to mieć związek z wadliwymi jednostkami kontrolnymi.

Zepsuty ekran w Samsung Galaxy Fold
Zepsuty składany ekran w Samsung Galaxy Fold (po zdjęciu folii ochronnej)

Rewolucyjny Samsung Galaxy Fold już na samym początku nie ma lekko. W zeszłym tygodniu, pierwsze jednostki poglądowe, które zostały wysłane do recenzji niektórym redakcjom, psuły się w ciągu jednego lub dwóch dni użytkowania.

Samsung szybko wydał oświadczenie stwierdzające, że nie jest to powód do obaw, a uruchomienie Galaxy Fold będzie kontynuowane zgodnie z planem. Jednak firma najwyraźniej opóźniła uruchomienie Galaxy Fold w Chinach, chociaż wydarzenie 26 kwietnia 2019 w USA pozostaje niezmienione. Przesunięte zostały konferencje prasowe w Hongkongu i Szanghaju, które pierwotnie zaplanowano na 23 i 24 kwietnia, czyli w najbliższy wtorek i środę.

Nie podano powodu opóźnienia w Hongkongu, a jeśli chodzi o Szanghaj, National Business Daily poinformował, że Samsung China obciążył winą miejsce wydarzenia. Nie podano też żadnych nowych dat dla każdego z odwołanych wydarzeń prasowych. Nie jest również jasne, co z konferencją w Tajpej 25 kwietnia (czwartek).

Przeczytaj także: Samsung Galaxy Fold w całej okazałości na 4-minutowym wideo

Nie ogłoszono daty premiery składanego smartfona w Chinach. Czy składany smartfon Samsung Galaxy Fold to wciąż prototyp, który będzie odbijał się czkawką koreańskiemu gigantowi? Jedno jest pewne, za 2000 dolarów takie sytuacje jak pękanie ekranu nie powinno się zdarzać. Jak będzie radził sobie ten wynalazek? Przekonamy się już niebawem.

Jeśli niedługo dostaniesz Galaxy Fold, po prostu upewnij się, że nie masz uszkodzonej folii ochronnej ekranu, bowiem nie można jej zdejmować! W przeciwnym razie, ekran po prostu się uszkodzi.

Czy to jeszcze za wcześnie na składane smartfony? Czy problem z ekranami i ich jakością powstrzymuje Apple’a przed wydaniem takiego iPhone’a?

Składany smartfon Galaxy Fold w 2. kwartale 2019 r.

źródło: Engadget via The Verge