„Jenny of Oldstones” od Florence + the Machine w Grze o tron

W końcowych napisach 2. odcinka 8. sezonu serialu „Gra o tron” pojawił się utwór „Jenny of Oldstones” w wykonaniu współczesnej artystki z Florence + the Machine – zobacz oficjalny teledysk.

Jenny of Oldstones - kadr z wideoklipu

Po raz pierwszy w serialu „Gra o tron” pojawił się utwór współczesnego zespołu. Zamiast tradycyjnej partytury klasycznej Ramina Djawadiego, w drugim odcinku 8. sezonu pt. „Rycerz siedmiu królestw”, pojawił się utwór „Jenny of Oldstones” z powieści George’a R.R. Martina w wykonaniu Florence + the Machine. Notabene utwór został skomponowany przez samego Djawadiego.

„Jenny of Oldstones” to ponury utwór w stylu celtyckiej kołysanki, który został zaśpiewany w samym odcinku przez samego dziedzica Brienne, Podricka (Daniel Portman), który uraczył innych bohaterów oczekujących na swój los w przeddzień bitwy.

Florence + the Machine jest jedyną artystką, która pojawił się w ostatnim sezonie hitowego serialu HBO, po tym jak osobiście zwrócili się do niej twórcy serialu i długoletni fani – David Benioff i D.B. Weiss.

Przeczytaj także: Najlepsze tapety z motywami „Gry o tron” na smartfona

Zawsze byliśmy wielkimi fanami muzyki Florence, a zwiastun drugiego sezonu z jej piosenką „Seven Devils” był prawdopodobnie najlepszy, jaki kiedykolwiek wydaliśmy – powiedział Benioff i Weiss (…) jesteśmy wstrząśnięci, że zgodziła się zaśpiewać „Jenny of Oldstones” i jesteśmy zakochani w efekcie końcowym.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam tę pieśń, brzmiała to dla mnie jak celtycka kołysanka – mówi wokalistka Florence Welch. Muzyka celtycka zawsze była w mojej krwi, więc czułam, że mogę ją wykonać. Magia serialu Game of Thrones, nie wspominając o kostiumach, zawsze mi się podobały. Jestem zaszczycona, że mogłam wnieść coś od siebie do ostatniego sezonu serialu.

Obejrzyj oficjalny teledysk do utworu „Jenny of Oldstones” od Florence + the Machine (wraz z tekstem piosenki):

Historia utworu może być istotna w ostatnim sezonie. Jest oparta na opowieści Westrosi sprzed wielu lat o księciu Duncanie Targaryenie, który zakochał się w „dziwnej, uroczej i tajemniczej” Jenny z Oldstones. Zaręczony książę był zmuszony wybrać między dziedziczeniem Żelaznego Tronu a swoją nową miłością i zdecydował się podążać za swoim sercem, co doprowadziło do buntu.

Jenny of Oldstones - kadr z wideoklipu

To opowieść o konieczności wyboru pomiędzy rządzeniem Siedmioma Królestwami i miłością, co wiąże się z uczuciem między Jonem Snowem a Daenerys Targaryen, po tym gdy odkrył po 8. sezonach, że jest on spadkobiercą Żelaznego Tronu.

Zobacz także zwiastun 2 sezonu z wykorzystanym utworem Florence + the Machine:

źródło: Entertainment Weekly – Game of Thrones releases 'Jenny of Oldstones’ song performed by Florence + the Machine