Aparat smartfona Neffos X9 od TP-Link nie ma się czego wstydzić

Budżetowy smartfon Neffos X9 od TP-Link ma całkiem przyzwoity aparat, który może spodobać się miłośnikom fotografii mobilnej.

Tylny aparat Neffos X9 z efektem bokeh

Smartfon Neffos X9 to jeden z potężniejszych i zaawansowanych modeli smartfonów chińskiego giganta telekomunikacyjnego TP-Link, którego z pewnością znacie z produkcji routerów Wi-Fi i urządzeń sieciowych.

Choć marka Neffos nie jest popularna, warto przyjrzeć się tym smartfonom, jeśli szukasz niedrogiego smartfona z przyzwoitymi parametrami. Tym razem skupię się jednak na aparatach, które wykorzystano w tym modelu. Mogą one przypaść do gustu osobom uwielbiającym robić nie tylko zdjęcia widoczkom, ale także profesjonalnie wyglądające portrety z efektem bokeh.

Tylny aparat fotograficzny w Neffosie X9 ma wbudowane dwa obiektywy 13 Mpx + 5 Mpx oraz wykorzystuje precyzyjny efekt bokeh, który pozwoli robić portrety w jakości studyjnej. Dzięki HDR oraz regulowanej przysłonie można robić całkiem niezłe zdjęcia twarzy z możliwością upiększania. Dodatkowo zastosowano technologię PDAF, która gwarantuje bardzo szybki czas uzyskiwania ostrości obrazu. Jest to tzw. autofokus z detekcją fazy, który działa na innej, bardziej zaawansowanej zasadzie od detekcji kontrastu, zapewniając szybsze ustawianie ostrości. Ta technologia świetnie sprawdza się także przy śledzenia poruszającego się obiektu, więc zdjęcia wykonywane w ruchu lub przy lekkim potrząśnięciu ręki powinny być automatycznie korygowane.Przeczytaj także: 1 na 3 smartfony w Europie pochodzi od chińskiego producenta

Tylny aparat posiada przysłonę f/2.0, która pozwala uzyskać głębię ostrości bardzo zbliżoną do tej uzyskiwaną aparatami w smartfonach z górnej półki. Szczegóły i detale fotografowanego obiektu są wyraźnie widoczne na zdjęciach wysokiej jakości uwypuklając istotne detale zdjęć.

Choć z tym ostatnim i wszystkimi detalami bywa różnie – często trzeba oddalić telefon od obiektów, które fotografujemy to aparat działa całkiem płynnie i szybko, a zapis zdjęć niczym nie ustępuje telefonom z wyższej półki.

Podwójny aparat 13 Mpx + 5 Mpx w Neffos X9

Podwójny aparat 13 Mpx + 5 Mpx w Neffos X9

Przedni aparat 5Mpx z trybem upiększania selfie

Przedni aparat 8 Mpx ma 10-poziomowy tryb upiększania od firmy Arcsoft, który pozwola robić idealne selfie na Instagrama i inne platformy społecznościowe. Ma on szerokokątny obiektyw o polu widzenia 86 stopni, co doskonale sprawdza się przy robieniu selfie z większą grupą osób.

Przedni aparat do selfie w Neffos X9 od TP-Link

Aplikacja aparatu

Aplikacja Aparatu jest bardzo przyzwoita i prosta, a jednocześnie oferuje mnogość funkcji dodatkowych i trybów: automatyczny, monochromatyczny, hyperlapse, slow-motion, zaawansowany, panoramiczny, czy żywność (to tryb podrasowujący kolorystykę). Tryb nocny, którą nazwano tutaj „błyskawica” pozwala natomiast wykonywać zdjęcia przy mocno ograniczonym oświetleniu.

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj