Aparat smartfona Neffos X9 od TP-Link nie ma się czego wstydzić

Budżetowy smartfon Neffos X9 od TP-Link ma całkiem przyzwoity aparat, który może spodobać się miłośnikom fotografii mobilnej.

Tylny aparat Neffos X9 z efektem bokeh

Smartfon Neffos X9 to jeden z potężniejszych i zaawansowanych modeli smartfonów chińskiego giganta telekomunikacyjnego TP-Link, którego z pewnością znacie z produkcji routerów Wi-Fi i urządzeń sieciowych.

Choć marka Neffos nie jest popularna, warto przyjrzeć się tym smartfonom, jeśli szukasz niedrogiego smartfona z przyzwoitymi parametrami. Tym razem skupię się jednak na aparatach, które wykorzystano w tym modelu. Mogą one przypaść do gustu osobom uwielbiającym robić nie tylko zdjęcia widoczkom, ale także profesjonalnie wyglądające portrety z efektem bokeh.

Tylny aparat fotograficzny w Neffosie X9 ma wbudowane dwa obiektywy 13 Mpx + 5 Mpx oraz wykorzystuje precyzyjny efekt bokeh, który pozwoli robić portrety w jakości studyjnej. Dzięki HDR oraz regulowanej przysłonie można robić całkiem niezłe zdjęcia twarzy z możliwością upiększania. Dodatkowo zastosowano technologię PDAF, która gwarantuje bardzo szybki czas uzyskiwania ostrości obrazu. Jest to tzw. autofokus z detekcją fazy, który działa na innej, bardziej zaawansowanej zasadzie od detekcji kontrastu, zapewniając szybsze ustawianie ostrości. Ta technologia świetnie sprawdza się także przy śledzenia poruszającego się obiektu, więc zdjęcia wykonywane w ruchu lub przy lekkim potrząśnięciu ręki powinny być automatycznie korygowane.

Przeczytaj także: 1 na 3 smartfony w Europie pochodzi od chińskiego producenta

Tylny aparat posiada przysłonę f/2.0, która pozwala uzyskać głębię ostrości bardzo zbliżoną do tej uzyskiwaną aparatami w smartfonach z górnej półki. Szczegóły i detale fotografowanego obiektu są wyraźnie widoczne na zdjęciach wysokiej jakości uwypuklając istotne detale zdjęć.

Choć z tym ostatnim i wszystkimi detalami bywa różnie – często trzeba oddalić telefon od obiektów, które fotografujemy to aparat działa całkiem płynnie i szybko, a zapis zdjęć niczym nie ustępuje telefonom z wyższej półki.

Podwójny aparat 13 Mpx + 5 Mpx w Neffos X9
Podwójny aparat 13 Mpx + 5 Mpx w Neffos X9

Przedni aparat 5Mpx z trybem upiększania selfie

Przedni aparat 8 Mpx ma 10-poziomowy tryb upiększania od firmy Arcsoft, który pozwola robić idealne selfie na Instagrama i inne platformy społecznościowe. Ma on szerokokątny obiektyw o polu widzenia 86 stopni, co doskonale sprawdza się przy robieniu selfie z większą grupą osób.

Przedni aparat do selfie w Neffos X9 od TP-Link

Aplikacja aparatu

Aplikacja Aparatu jest bardzo przyzwoita i prosta, a jednocześnie oferuje mnogość funkcji dodatkowych i trybów: automatyczny, monochromatyczny, hyperlapse, slow-motion, zaawansowany, panoramiczny, czy żywność (to tryb podrasowujący kolorystykę). Tryb nocny, którą nazwano tutaj „błyskawica” pozwala natomiast wykonywać zdjęcia przy mocno ograniczonym oświetleniu.