„Cisza” Netfliksa przypomina film „Ciche miejsce”

Serwis Netflix udostępnił zwiastun swojego najnowszego filmu zatytułowanego „Cisza”, który oparty jest na powieści z 2015 roku.

Film „Cisza” (Netflix 10 kwietnia 2019)

Zanim obejrzysz zwiastun filmu Cisza (tytuł oryg. The Silence), który właśnie został udostępniony na kanale serwisu Netflix, powiem Ci, że fabuła wygląda uderzająco podobnie do filmu Ciche miejsce (tytuł oryg. A Quiet Place).

W obu filmach, świat jest atakowany przez stworzenia, które polują i wykrywają swoje ofiary za pomocą dźwięku. Jest też rodzina, która musi zmierzyć się z katastrofą, wykorzystując wyostrzone zmysły głuchego dziecka. Tak, w obu filmach oparto akcję o głuche dziecko.

Podczas, gdy Ciche miejsce trafiło do kin jako pierwsze, Cisza jest adaptacją powieści Tima Lebbona wydanej w 2015 roku, przed premiera filmu Ciche miejsce. W odpowiedzi na komentarze na swojej stronie, Lebbon przyznał, że paralele są „trochę kłopotliwe”. Oczywiście są podobieństwa, ale jestem przekonany, że film Cisza się obroni” – napisał – To będzie epickie!

Przeczytaj także: Film „ROMA” w serwisie Netflix od 14 grudnia

Oficjalny opis filmu:

Ziemię zaatakowały przerażające stworzenia polujące na ludzi, które namierzają ofiary, nasłuchując ich odgłosów. Kiedy 16-letnia Ally Andrews (Kiernan Shipka), która straciła słuch w wieku 13 lat, i jej rodzina szukają schronienia na odludziu, natrafiają na groźną sektę pragnącą wykorzystać nieprzeciętne zdolności dziewczyny. Reżyserem „Ciszy” jest John R. Leonetti („Annabelle”), a do obsady dołączyli: Stanley Tucci, Kiernan Shipka, Miranda Otto, John Corbett, Kate Trotter oraz Kyle Breitkopf.

Obejrzyj oficjalny zwiastun:

Film pojawi się w serwisie Netflix już 10 kwietnia 2019 roku:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

A jeśli naprawdę chcesz porównać dwa filmy, zawsze możesz ponownie obejrzeć Ciche miejsce w serwisie HBO GO:

Oglądaj na HBO GO