Dzięki „Enlight Pixalop”, Twoje fotografie będą jak żywe

Dzięki aparatowi w iPhonie każdy może w prosty sposób uwiecznić na zdjęciu dowolną chwilę – wypróbuj aplikację „Enlight Pixalop”.

Enlight Pixalop app

Czasami jednak żałujemy, że nasze fotografie są statyczne. Odrobina dynamiki odzwierciedliłaby prawdziwe piękno i klimat scenerii. Na szczęście aplikacja mobilna Enlight Pixalop pozwala ożywić nieruchome obrazy. Chcesz wprawić w ruch wodospad, płomienie świeczek urodzinowych czy bąbelki szampana? Możesz to zrobić w mgnieniu oka!

Enlight Pixalop urozmaicisz dowolne fragmenty zdjęcia. Zaimportuj fotografię do aplikacji i za pomocą strzałek zaznacz obszary, które chcesz animować. Następnie zakotwicz obraz, aby dostosować prędkość dodanych efektów.

Pamiętaj o określeniu obszarów, które chcesz „zamrozić” – w ten sposób zaznaczone obiekty nie ulegną zniekształceniom. Na przykład wprawiając w ruch powiewającą flagę, obrysuj otaczającą ją powierzchnię, która ma pozostać statyczna.

Przeczytaj także: Zrób własną wystawę zdjęć w appce „EyeEm – Photography”

Stuknij w przycisk odtwarzania, a Enlight Pixalop ożywi wybrane elementy zdjęcia zgodnie z określonymi liniami. Możesz do woli dostosowywać liczbę klatek na sekundę oraz konfigurację zapętleń. Każdy niechcianą zmianę cofniesz, stukając w przycisk wycofywania zmian.

Enlight Pixalop app (screen)

Zobacz animowany efekt.

Aby dodać fotografii widowiskowości, nałóż na nią gotowe efekty takie jak realistyczny zachód słońca czy kinowe zbliżenie. Pamiętaj, że niektóre zdjęcia nadają się do obróbki lepiej niż inne – statyczne portrety, na przykład, nie sprawdzają się najlepiej.

Enlight Pixalop app (screen)

Kiedy obraz będzie gotowy, wyeksportuj go – do wyboru masz całe mnóstwo formatów zapisu plików – i udostępnij w mediach społecznościowych. Zachwyt znajomych gwarantowany!

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Obejrzyj 5 wskazówek, jak robić zachwycające zdjęcia z wodą:

źródło: App Store Polska