Opera na Androida z darmowym VPN-em trafia do sklepu Google Play

Najnowsza wersja przeglądarki mobilnej Opera na Androida posiada teraz darmowego VPN-a z 256-bitowym szyfrowaniem i polityką przechowywania danych bez logowania.

Opera mobile Android z VPN-em

Opera ogłosiła dzisiaj, że ​​oferuje darmowy dostęp do internetu przez VPN-a wszystkim użytkownikom jej  przeglądarki mobilnej Przeglądarka Opera: szybka i bezpieczna na Androida.

Najnowsza wersja aplikacji dla Androida zawiera wbudowaną obsługę VPN-a jest to rozszerzona usługa, która po raz pierwszy została udostępniona mobilnym użytkownikom przeglądarki w wersji beta w zeszłym miesiącu i oferowana w aplikacji na komputery od lat. Sieć VPN będzie dostępna w Operze 51 na Androida, która zacznie sukcesywnie pojawiać się w sklepie Google Play.

Usługa VPN umożliwia utworzenie połączenia prywatnego ze zdalnym serwerem, który komunikuje się z odwiedzanymi witrynami. Zamiast wysyłać i odbierać informacje przez sieć publiczną, w której ruch mógłby zostać potencjalnie przechwycony przez hackera, ruch obsługiwany jest przez bezpieczny serwer. Dzięki szyfrowanemu połączeniu między Twoim telefonem a serwerem VPN, dane są niedostępne dla każdego, kto próbuje szpiegować twoje działania online.

Wbudowany VPN wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie do ochrony danych. Ukrywa także prawdziwą lokalizację użytkownika, łącząc się z serwerami zlokalizowanymi na całym świecie.

Przeczytaj także: Opera z wbudowanym VPN-em ponownie w przeglądarce na Androida

Podczas gdy firma nie określiła, jakie  lokalizacje VPN będą dostępne, wersja beta pozwoliła użytkownikom wybrać serwery w Ameryce, Europie i Azji, lub użyć ustawienia, aby automatycznie wybrać najlepsze dostępne połączenie.

Opera obiecuje również, że nie będzie prowadzić dzienników aktywności użytkowników, więc nie zachowa żadnych danych w sposób, który mógłby pozwolić zidentyfikować osobę na podstawie jej aktywności w internecie.

Pobierz przeglądarkę mobilną Opera ze wsparciem VPN na urządzenia z systemem Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play