Opera z wbudowanym VPN-em ponownie w przeglądarce na Androida

Wirtualna sieć VPN ponownie zawitała do przeglądarki mobilnej Opera na jako wbudowana funkcja w Operze na urządzenia z Androidem.

Opera z VPN-em na Androida

Samodzielna aplikacja VPN od Opery przestała być wspierana w kwietniu zeszłego roku. Teraz Opera ponownie dodaje darmową obsługę sieci VPN bezpośrednio w przeglądarce na Androida.

Korzystanie z funkcji VPN w przeglądarce mobilnej Opera utrudni stronom internetowych lub dostawcom usług internetowych dostępu do informacji o użytkowniku. Opera informuje także, że nie będzie rejestrować informacji, które będą przesyłane przez jej usługę. Wznowiona funkcja VPN jest obecnie wdrożona w wersji beta aplikacji, a testy mają być kontynuowane jeszcze przez jakiś czas.

To nie pierwszy raz, kiedy Opera wprowadziła VPN na Androida, chociaż ostatnio usługa była oferowana jako samodzielna aplikacja, która była również dostępna na urządzenia z systemem iOS. Niestety, ta aplikacja została wycofana na obu platformach mobilnych w kwietniu ubiegłego roku. Teraz, aby mieć dostęp do darmowego VPN-a Opery na smartfonach lub tabletach trzeba będzie korzystać z przeglądarki mobilnej Opery.

Przeglądarka pozwala teraz na ręczne ustawienie lokalizacji w sieci VPN, można włączyć tę funkcję tylko do przeglądania prywatnego lub ustawić, aby wykluczyć ją dla wyników wyszukiwania.

Ustawienie lokalizacji VPN w przeglądarce Opera
Ustawienie lokalizacji VPN w przeglądarce Opera

Aplikacja beta oferuje kilka różnych opcji korzystania z VPN-a. Oprócz tego, że możesz ręcznie wybrać, na którym kontynencie chcesz umieścić swoją wirtualną lokalizację (domyślną opcją jest automatyczna opcja „Optymalna”), możesz także określić, kiedy dokładnie ma być wykorzystywana sieć VPN do przeglądania mobilnego internetu. Możesz ustawić VPN, aby był używany tylko dla stron internetowych otwartych w prywatnych zakładkach, i możesz również wyłączyć tę funkcję, gdy korzystasz wyszukiwarek.

Tryb prywatny przez sieć VPN w przeglądarce Opera
Tryb prywatny przez sieć VPN w przeglądarce Opera

Nowa funkcja jest stopniowo udostępniana użytkownikom wersji beta aplikacji na Androida. Opera ostrzega, że ​​prędkość internetu podczas przeglądania sieci przez VPN-a może być zakłócona przez kierowanie ruchu przez tę usługę. Firma nie ogłosiła żadnych planów związanych z wprowadzeniem tej funkcji do przeglądarki Opera Touch na iPhone’a.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: The Verge via Opera Blog