Biografia Tima Cooka napisana przez Kahneya ukaże się 16 kwietnia

Autor słynnej biografii Jony’ego Ive’a, Leander Kahney, wyda w przyszłym miesiącu biografię Tima Cooka w oparciu o „dostęp do informacji z wewnątrz firmy Apple”.

Okładka książki: Tim Cook The Genius Who Took Apple to the Next Level (Leander Kahney)

W przyszłym miesiącu na półkach księgarń i w e-booku pojawi się nowa książka pt. Tim Cook: The Genius Who Took Apple to the Next Level (pol. Tim Cook. Geniusz, który wyniósł Apple na wyższy poziom).  Autor biografii Jony Ive: The Genius Behind the Apple’s Greatest Products (Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple) z 2014 roku, wziął teraz na warsztat życie jednego z najsłynniejszych CEO na świecie Tima Cooka.

Leander Kahney powraca z kolejną niewiarygodną biografią związaną z wyjątkowymi ludźmi firmy Apple. Najnowszy tytuł pojawi się 16 kwietnia 2019 r. w języku angielski, pewnie niedługo pojawi się także polskie wydanie, ale nie mam jeszcze informacji nakładem jakiego wydawnictwa (po cichu stawiam na Insignis).

Śmierć Steve’a Jobsa pozostawiła pustkę w jednej z najbardziej innowacyjnych firm wszechczasów. Jobs nie był jedynie ikonicznym założycielem i dyrektorem generalnym Apple’a; był żywym ucieleśnieniem globalnej mega marki. Trudno było sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek mógł zapełnić tę pustkę – zwłaszcza Tim Cook, odpowiedzialny za łańcuch dostaw w firmie.

Opierając się na rozmowach z kilkoma wysoko postawionymi ludźmi z Apple’a, Kahney opowiada inspirującą historię o tym, jak jeden człowiek próbował zastąpić kogoś nie do zastąpienia – a dzięki silnemu, ludzkiemu przywództwu, kierowaniu łańcuchom dostaw i zaangażowaniu w wartości – udało mu się więcej, niż mogłoby się wydawać.

W książce opisane zostały między innymi: kulisy potyczki Apple’a z FBI nad iPhone’em strzelca San Bernardino, silna pozycja Tim Cooka, ekologii, przywództwu, wielkich pieniądzach i innowacjach – dzięki czemu firma stała się największym gigantem technologicznym i biznesem na świecie wartym miliardy dolarów.

Książkę można zamówić w przedsprzedaży na Amazonie  lub w Apple Books.

źródło: 9TO5Mac