Apple wydało aktualizacje watchOS , tvOS, macOS oraz HomePod OS (styczeń 2019)

Apple wydało finalne wersje uaktualnień dla swoich systemów operacyjnych watchOS 5.1.3, tvOS 12.1.2, macOS 10.14.3 oraz HomePod OS12.1.3.

Ikony systemów operacyjnych firmy Apple (od lewej: macOS, watchOS, tvOS, HomePod OS)
Ikony systemów operacyjnych firmy Apple (od lewej: macOS, watchOS, tvOS, HomePod OS)

We wtorek wieczorem, firma Apple wydała uaktualnienia systemów operacyjnych dla wszystkich swoich urządzeń, od iPhone’ów, iPadów (zobacz pełną listę nowości po systemem iOS 12.1.3), komputerów Mac, zegarków Apple Watch i Apple TV aż po inteligentny głośnik HomePod.

Firma z Cupertino wydała finalne wersje uaktualnień systemów operacyjnych: watchOS 5.1.3, tvOS 12.1.2, macOS 10.14.3 i HomePod OS 12.1.3.

Aktualizacje są dostępne w trybie OTA dla wszystkich użytkowników – oznacza to, że wszyscy właściciele urządzeń Apple TV, Apple Wtach, komputerów Mac i HomePodów mogą pobrać od razu uaktualnienia.

Najnowsze wydania po raz kolejny potwierdzają fakt, że Apple wciąż dba o dostarczanie regularnych aktualizacji oprogramowania, aby utrzymać jak największą liczbę urządzeń w jak najlepszej formie pod względem funkcjonowania i bezpieczeństwa.

Jak zainstalować aktualizacje systemów operacyjnych Apple? (iOS, watchOS, tvOS, macOS, HomePod OS)

Aby zainstalować aktualizacje bezprzewodowo, podłącz wybrane urządzenie do sieci Wi-Fi i przejdź do opcji aktualizacji oprogramowania:

  • iPhone i iPad: Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia
  • Mac:  → Ten Mac  →  Uaktualnienia lub  → Preferencje systemowe → Uaktualnienia 
  • Apple Watch: na połączonym iPhonie otwórz aplikację  Watch → Ogólne → Uaktualnienia
  • HomePod: Aplikacja Dom Ustawienia → Uaktualnienia
  • Apple TV: Ustawienia → System → Uaktualnienia

watchOS 5.1.3: to wydanie zawiera drobne poprawki błędów i nie posiada żadnych nowych funkcji systemowych dla smartwatchów Apple Watch. W tej aktualizacji nie znajdziesz żadnych znaczących udoskonaleń funkcji ani dodatków, ale powinieneś zauważyć lepsze doświadczenia, które związane są z wieloma usprawnieniami systemu watchOS 5.1.3.

watchOS 5.1.3 (update OTA)

tvOS 12.1.2: to także niewielkie uaktualnienie, które nie wpłynie znacząco na wygląd systemu dla Apple TV. Oznacza to jednak, że wszystkie kompatybilne urządzenia Apple TV powinny działać tylko trochę lepiej i będą miały mniejszą liczbą błędów.

macOS 10.14.3: tu także brak dodatkowych funkcji, Apple postawiło na usprawnienia działania systemu oraz poprawki bezpieczeństwa.

macOS 10.14.3 (update)

HomePod OS 12.1.3: według oficjalnych informacji o wydaniu HomePod OS 12.1.3 rozwiązuje problem, który może spowodować ponowne uruchomienie HomePoda oraz rozwiązuje problem, który może spowodować, że Siri przestanie słuchać.

Wszystkie wyżej wymienione aktualizacje są już dostępne dla wszystkich użytkowników i warto je pobrać i zainstalować na swoich urządzeniach.

źródło: Apple