Apple pokazuje na filmach, co można robić na iPadzie Pro?

Firma Apple udostępniła nowe filmy wideo, na których podkreśla najważniejsze funkcje iPada Pro i pokazuje jak łatwo z nich korzystać wykorzystując wszystkie możliwości urządzenia.

iPad Pro - A new way to...

Na oficjalnym kanale YouTube firmy Apple pojawiły się nowe filmy instruktażowe dotyczące iPada Pro z 2018 roku, na których pokazuje różne funkcje i możliwości nowych urządzeń.

W sumie firma przygotowała 5 filmików skupiających się na tym jak robić notatki, pisać bez papieru, skanować dokumenty, hostować podcasty, projektować domową przestrzeń za pomocą aplikacji Measure i tworzyć prezentacje w Keynote. Każdy film trwa około minuty i jest utrzymany w stylu samouczka, aby każdy mógł szybko zapoznać się z poszczególnymi zadaniami.

W filmach pokazano także różne funkcje iPada Pro, takie jak: wielozadaniowość, możliwość korzystania z Apple Pencil 2, aparat fotograficzny, przeciąganie i upuszczanie plików, AirPlay, rozszerzona rzeczywistość, port USB-C do podłączania akcesoriów i wiele innych. Wymieniono kilka konkretnych aplikacji, takich jak Keynote, GarageBand i Notability.

Jest to pierwszy zestaw samouczków przygotowanych dla nowego iPad Pro, chociaż tablet był wcześniej promowany w serii reklam: 5 powodów, dla których iPad Pro może być twoim następnym komputerem.

11 i 12-calowe modele iPada Pro firmy Apple zostały  zaprezentowane po raz pierwszy pod koniec października i trafiły do sprzedaży listopadzie 2018 r. iPady są wyposażone w ekrany typu „od krawędzi do krawędzi” z funkcją Face ID i bez przycisku Home, wydajne procesory A12X z wydajnością porównywalną z wieloma notebookami Mac, złącze USB-C umożliwiające podłączenie do monitorów 4K i akcesoriów USB-C oraz cieńsze obudowy.

Obejrzyj najnowsze samouczki iPada Pro z serii „A new way to…”:

źródło: Apple via macRumors