iOS 12.1.2 z poprawkami aktywacji karty eSIM

Apple wydało niewielkie uaktualnienie mobilnego systemu operacyjnego iOS 12.1.2 dla iPhone’ów – sprawdź pełną listę zmian.

Uaktualnienie iOS 12.1.2

Firma Apple udostępniała kolejną mniejszą aktualizację systemu iOS 12.1.2. Jak sugeruje numer wersji, jest to niewielka aktualizacja, jednak nie czyni to jej mniej ważną. Ta wersja oprogramowania jest szczególnie istotna jest dla właścicieli iPhone’a  XR, iPhone XS i XS Max, którzy mają problemy z aktywacją eSIM.

Ponadto iOS 12.1.2 rozwiązuje również problem związany z łącznością komórkową w iPhonie XR, XS i XS Max w Turcji. Po zainstalowaniu nowej wersji problem powinien zostać naprawiony.

To wszystkie nowości, które zostały wyliczone w  krótkim dzienniku zmian, który wspomina tylko powyższe poprawki. Mimo to, biorąc pod uwagę, jak denerwujące mogą być te problemy dla właścicieli najnowszych modeli smartfonów Apple’a, warto od razu zainstalować tę wersję.

iOS 12.1.2 jest dostępny jak zwykle jako bezpłatna aktualizacja dla urządzeń kompatybilnych z wersją systemu iOS 12. Apple udostępniło to uaktualnienie nieco później– zwykle pojawia się około godziny 19.00 czasu polskiego – ale już każdy powinien móc ją pobrać na swoim urządzeniu. Cały proces aktualizacji wraz z pobraniem pliku aktualizacyjnego (ok. 100 MB) nie powinien zająć dłużej niż 15 minut.

Pełna lista zmian w systemie iOS 12.1.2:

System iOS 12.1.2 zawiera poprawki błędów i udoskonalenia dotyczące iPhone’a.

  • usuwa błędy aktywacji karty eSIM na iPhonie XE, iPhonie XS i iPhonie XS Max,
  • rozwiązuje problem z łącznością przez sieć komórkową, który mógł występować w Turcji w przypadku iPhone’a XR, XS i XS max.

 

Co nowego w uaktualnieniu iOS 12.1?

źródło: Apple