Przeprojektowana aplikacja mobilna Feedly już jest dostępna

Aplikacja mobilna „Feedly – Smart News Reader” jest jednym z najlepszych agregatorów treści, który właśnie otrzymał bardzo sporą aktualizację wyglądu i użyteczności.

Feedly - zaktualizowana aplikacja mobilna (2018)

Sześć miesięcy temu uruchomiony został Feedly Lab, do którego zaproszono 4000 użytkowników Feedly do udziału w projektowaniu i testowaniu nowej wersji aplikacji mobilnej Feedly. Teraz nowa wersja aplikacji, będąca wynikiem tych prac, trafiła właśnie do sklepów App Store i Google Play.

Oto najważniejsze nowości w nowej wersji aplikacji Feedly

Szybszy i bardziej intuicyjny projekt, który pozwala jeszcze szybciej śledzić interesujące nas źródła informacji w internecie. Zarówno na iOS-ie, jak i na Androidzie zaimplementowano bardziej nowoczesne elementy interfejsu użytkownika, dzięki którym korzystanie jest szybsze i łatwiejsze. Dodano także więcej opcji układu i zagęszczenia tekstu, aby użytkownik mógł wybrać sposób czytania i przeglądania, który najlepiej pasuje do jego preferencji.
Nowe gesty zapisywania i odczytu – podczas testów twórcy aplikacji dowiedzieli się, że oznaczanie jako przeczytane i zapisywanie artykułów „na później” to kluczowe dla użytkowników elementy aplikacji – dodano więc kilka gestów, aby te czynności były łatwiejsze i szybsze do wykonania. Wystarczy przesunąć palcem w lewo lub w prawo, aby zaznaczyć artykuł jako przeczytany i zapisać go do przeczytania na później. Można nacisnąć dłużej na zajawce artykułu, aby wywołać menu kontekstowe, które oferuje jeszcze więcej akcji i skrótów. W ustawieniach globalnych dostępna jest również opcja automatycznego oznaczania artykułów jako przeczytanych podczas przewijania kanałów.

Przeczytaj także: Feedly – moja codzienna dawka informacji

Tryb nocny – niektórzy użytkownicy bardzo lubią czytać Feedly w nocy lub wolą czytać w trybie nocnym przez cały dzień. W nowej aplikacji Feedly dostosowano tryb nocny, dzięki czemu można z łatwością czytać w warunkach słabego oświetlenia.

Tryb nocny w aplikacji Feedly
Tryb nocny w aplikacji Feedly

Nowe doświadczenie w odkrywaniu dzięki sztucznej inteligencji (AI) – sugerowanie użytkownikom najlepszych źródeł informacji i istotnych dla nich tematów stanowi rdzeń misji od samego początku istnienia Feedly, ale odkrywanie jest trudnym zagadnieniem. Sieć jest organiczna, odzwierciedlając zmieniające się potrzeby i priorytety globalnej społeczności. Istnieją miliony źródeł na tysiące tematów i wszyscy mamy inny apetyt, jeśli chodzi o karmienie naszych umysłów. W ramach uaktualnionej aplikacji mobilnej Feedly wprowadzono nowe, odkrywane przez doświadczenia oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, dzięki któremu 50 najbardziej interesujących źródeł z 2000 tematów jest na wyciągnięcie ręki.

Wyszukiwanie Power Search pozwala szybko znaleźć określone artykuły w Feedly. To zaawansowane wyszukiwanie jest jedną z najczęściej cytowanych przyczyn aktualizacji do Feedly Pro w ankietach użytkowników.

Notatki i najważniejsze informacje – nowe narzędzia do notatek i podkreśleń ułatwiają przypisywanie artykułów do swoich tematów, zapisywanie ich w celach informacyjnych lub udostępnianie ich współpracownikom, znajomym i obserwatorom.

Feedly Teams – możesz teraz uzyskać dostęp do wszystkich kanałów zespołu, tablic zespołów, biuletynów i udostępnionych adnotacji na telefonie i tablecie. Istnieje ponad 7 000 zespołów polegających w swojej pracy na Feedly.

Zrzuty ekranu zaktualizowanej aplikacji mobilnej Feedly
Zrzuty ekranu zaktualizowanej aplikacji mobilnej Feedly

Nowa integracja z Pocket – jeśli jesteś użytkownikiem Pocket, możesz podłączyć Feedly do Pocket, aby szybko zapisywać w nim wybrane artykuły.

Oprócz nowych funkcji, nowa aplikacja Feedly została całkowicie przepisana, a dzięki nowoczesnej technologii twórcy są w stanie szybciej  udostępniać kolejne aktualizacji.

Aktualizacja powstała przy współpracy z 4000 użytkowników!

Jeśli z jakiegoś powodu wolisz stary projekt aplikacji, możesz wyszukać „Feedly Classic” w sklepach App Store lub Google Play i pobrać ją na swoje urządzenia ponownie. Nowa wersja funkcjonuje bowiem jako uaktualnienie dotychczasowej aplikacji:

Tak wygladała dotychczasowa appka:

Tutaj pobierzesz poprzednią wersję aplikacji Feedly Classic:

źródło: Feedly Blog – The Next Generation Feedly Mobile Has Arrived