Feedly – moja codzienna dawka informacji

Aplikacja mobilna Feedly, to jeden z moich ulubionych czytników RSS oraz aplikacji mobilnych, z których korzystam każdego dnia.

Feedly app - logo

Właśnie zorientowałem się, że nigdy nie pisałem i nie polecałem Wam aplikacji mobilnej Feedly, która jak się okazuje jest jedną z najczęściej używanych przez mnie appek. Zanim stworzę swoje TOP 10 najczęściej używanych aplikacji mobilnych, wypadałoby napisać coś o nich na swoim blogu, dlatego też nadrabiam zaległości.

Feedly działa na każdym urządzeniu, jako natywna aplikacja i w wersji przeglądarkowej. Jest to usługa, która synchronizuje artykuły RSS między urządzeniami i przeglądarką, a także posiada własny mechanizm wykrywania kanałów RSS, dzięki któremu można je bardzo łatwo dodać do swoich spersonalizowanych grup tematycznych. jednym słowem jest to idealna opcja dla tych, którzy pamiętają i korzystali Google Readera!

Do serwisu można zalogować się przez konto Google’a lub Facebooka i przeglądać najnowsze informacje publikowane na obserwowanych serwisach w jednym miejscu. Obserwowane kanały można grupować tematycznie, a interesujące nas artykuły czytać w trybie uproszczonego podglądu lub w pełnej wersji w przeglądarce urządzenia. Aby dodać ulubiony serwis do obserwowanych wystarczy wpisać jego nazwę lub adres URL w oknie wyszukiwania aplikacji. Kanał serwisu mobiRANK.pl możesz obserwować na feedly, klikając na ten link: feedly.com/i/subscription/feed/https://mobirank.pl/feed/ Można także skorzystać z podpowiedzi tematycznych przygotowanych przez twórców, dostępnych bezpośrednio w aplikacji.

Jak korzystać z feedly?

Najlepsze w Feedly jest to, że każdy URL można dodać do stworzonego przez siebie katalogu tematycznego, np. Technologia, Mobile, Newsy z kraju, etc., i przeglądać najświeższe newsy każdego dnia, tak jakbyś czytał stworzoną przez siebie gazetę. W opcjach można ustawić, aby przeczytane newsy nie pojawiały się już w feedzie aplikacji, a jednym gestem można oznaczyć wybrane wątki jako przeczytane/nieprzeczytane. Wszystkie ustawienia i widoki są synchronizowane między urządzeniami, na których jesteś zalogowany w feedly – na przykład jeśli na smartfonie oznaczysz artykuł jako przeczytany, to na innym urządzeniu już nie zostanie wyświetlony (chyba, że dodasz do ulubionych lub zaznaczysz Keep unread).

Ulubione artykuły można dodać do przeczytania na później, na smartfonie wystarczy dłużej przytrzymać nagłówek newsa, aby dodać go do kategorii Save for later. Usługa Feedly integruje się z takimi serwisami jak Pocket, Readability, Instapaper, OneNote, Hootsuite, Buffer i najpopularniejszymi sieciami społecznościowymi. Każdy użytkownik może dodać także własne opcje udostępniania.

Aplikacja dostępna jest za darmo i w wersji płatnej na urządzenia: iPad, iPhone, Apple Watch, tablety i smartfony z systemem Android oraz na każdym komputerze z zainstalowaną przeglądarką internetową. Aplikację pobierzesz za darmo klikając na poniższe przyciski:

źródło: Feedly