Feedly – moja codzienna dawka informacji

Aplikacja mobilna Feedly, to jeden z moich ulubionych czytników RSS oraz aplikacji mobilnych, z których korzystam każdego dnia.

Feedly app - logo

Właśnie zorientowałem się, że nigdy nie pisałem i nie polecałem Wam aplikacji mobilnej Feedly, która jak się okazuje jest jedną z najczęściej używanych przez mnie appek. Zanim stworzę swoje TOP 10 najczęściej używanych aplikacji mobilnych, wypadałoby napisać coś o nich na swoim blogu, dlatego też nadrabiam zaległości.

Feedly działa na każdym urządzeniu, jako natywna aplikacja i w wersji przeglądarkowej. Jest to usługa, która synchronizuje artykuły RSS między urządzeniami i przeglądarką, a także posiada własny mechanizm wykrywania kanałów RSS, dzięki któremu można je bardzo łatwo dodać do swoich spersonalizowanych grup tematycznych. jednym słowem jest to idealna opcja dla tych, którzy pamiętają i korzystali Google Readera!

Do serwisu można zalogować się przez konto Google’a lub Facebooka i przeglądać najnowsze informacje publikowane na obserwowanych serwisach w jednym miejscu. Obserwowane kanały można grupować tematycznie, a interesujące nas artykuły czytać w trybie uproszczonego podglądu lub w pełnej wersji w przeglądarce urządzenia. Aby dodać ulubiony serwis do obserwowanych wystarczy wpisać jego nazwę lub adres URL w oknie wyszukiwania aplikacji. Kanał serwisu mobiRANK.pl możesz obserwować na feedly, klikając na ten link: feedly.com/i/subscription/feed/https://mobirank.pl/feed/ Można także skorzystać z podpowiedzi tematycznych przygotowanych przez twórców, dostępnych bezpośrednio w aplikacji.

Jak korzystać z feedly?

Najlepsze w Feedly jest to, że każdy URL można dodać do stworzonego przez siebie katalogu tematycznego, np. Technologia, Mobile, Newsy z kraju, etc., i przeglądać najświeższe newsy każdego dnia, tak jakbyś czytał stworzoną przez siebie gazetę. W opcjach można ustawić, aby przeczytane newsy nie pojawiały się już w feedzie aplikacji, a jednym gestem można oznaczyć wybrane wątki jako przeczytane/nieprzeczytane. Wszystkie ustawienia i widoki są synchronizowane między urządzeniami, na których jesteś zalogowany w feedly – na przykład jeśli na smartfonie oznaczysz artykuł jako przeczytany, to na innym urządzeniu już nie zostanie wyświetlony (chyba, że dodasz do ulubionych lub zaznaczysz Keep unread).

feedly app - screen iosfeedly app - screen ios

Ulubione artykuły można dodać do przeczytania na później, na smartfonie wystarczy dłużej przytrzymać nagłówek newsa, aby dodać go do kategorii Save for later. Usługa Feedly integruje się z takimi serwisami jak Pocket, Readability, Instapaper, OneNote, Hootsuite, Buffer i najpopularniejszymi sieciami społecznościowymi. Każdy użytkownik może dodać także własne opcje udostępniania.

Aplikacja dostępna jest za darmo i w wersji płatnej na urządzenia: iPad, iPhone, Apple Watch, tablety i smartfony z systemem Android oraz na każdym komputerze z zainstalowaną przeglądarką internetową. Aplikację pobierzesz za darmo klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play